اتحادیه اروپا در سیستم امنیتی راه آهن خود تجدیدنظر می کند

سیاسی

اتحادیه اروپا بعد از حادثه حمله در قطار فرانسه تصمیم گرفته است در سیستم امنیتی راه آهن بین کشورهای عضو تجدیدنظر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حادثه راه آهن کشور فرانسه اتحادیه اروپا را بر آن داشته است که در سیستم امنیتی راه آهن قاره سبز به خصوص قطارهای سریع السیر بین کشورهای عضو این اتحادیه تجدید نظر کند.

وزرای حمل و نقل اتحادیه اروپا به احتمال زیاد درباره این موضوع در جلسه آینده ماه اکتبر بحث خواهند کرد ولی از هم اکنون سخنگوی کمیسیون اروپایی به عنوان شاخه اجرایی این اتحادیه خبر بازبینی در سیستم های امنیتی راه آهن قاره اروپا را اعلام کرده است.

«ژاکوب آداموویچ» سخنگوی کمیسیون اروپایی با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت اتحادیه اروپا به احتمال زیاد در سیستم های امنیتی خود به خصوص در محل های عبور و مرور مسافران و گیت های مسافری تجدید نظر جدی خواهد داشت.

وی گفت سیستم های امنیتی حال حاضر راه آهن بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به سال ۲۰۱۲ است و باید اصلاحات جدی در آن  انجام گیرد. آداموویچ به این موضوع نیز اشاره کرد که امنیت قطارها بر اساس نسبت مسافران و نوع بار درجه بندی خواهد شد.

وی افزود احتمالاً سیستم های مشابه امنیت پرواز در ترمینال های قطار نیز اجرا خواهد شد. بر این اساس اجرای این سیستم امنیتی علاوه بر این که هزینه های بیشتری در پی دارد، مشکلاتی نیز برای کشورهای عضو به همراه خواهد داشت.