کشته شدن دو سرباز و یک مامور پلیس ترکیه در حملات پ.ک.ک

مقام‌های ترکیه اعلام کردند، امروز(دوشنبه) در حملات جدید منسوب به شبه‌نظامیان پ.ک.ک دو سرباز ارتش و یک مامور پلیس این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد، اوایل امروز دو سرباز این ارتش در انفجار یک بمب کنار‌جاده‌ای کار گذاشته شده از سوی شبه‌نظامیان پ.ک.ک در منطقه شمدینلی در استان حکاری در جنوب شرق این کشور که نزدیک به مرز ایران و عراق است کشته شدند.

بر اساس این بیانیه، پنج سرباز دیگر نیز در این انفجار زخمی شدند و چند هلیکوپتر و پهپاد نیز برای از بین بردن تروریست‌های عامل این حمله به منطقه اعزام شدند.

همچنین بر اساس اعلام یک مقام محلی ترکیه، یک مامور پلیس این کشور نیز با شلیک شبه‌نظامیان مسلح مظنون به عضویت در پ.ک.ک در منطقه نصیبین استان ماردین کشته شد.

شبه نظامیان پ.ک.ک روزانه حملاتی را علیه نیروهای امنیتی ترکیه در پی تداوم حملات هوایی آنها علیه مقرهایشان در جنوب شرق این کشور صورت می دهند.

بر اساس آماری که خبرگزاری آناتولی ترکیه در روز شنبه اعلام کرد،‌ در کمپین جدید ارتش این کشور علیه شبه نظامیان پ.ک.ک تا کنون 812 تن از این شبه‌نظامیان و همچنین 56 تن از نیروهای امنیتی ترکیه کشته شدند.

انتهای پیام

کد N932571