در جلسه کمیسیون اصل 90 مطرح شد:

عزم کمیته امداد برای بیمه تامین اجتماعی مددجویان

کمیته امداد امام خمینی

رئیس کمیته امداد امام با حضوردر جلسه کمیسیون اصل نود گزارشی از برنامه های این نهاد را ارائه داد و چابک‌سازی سازمانی، تقویت ارتباط و تعامل با قوای سه‌گانه، تقویت بهره گیری از ظرفیت‌های خیران، توانمندسازی جامعه هدف و توجه به اشتغال جامعه را برنامه های این نهاد عنوان کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، فتاح در این دیدار با بیان اینکه عزم جدی دارد تا بیمه تامین اجتماعی مددجویان را در جهت کاهش فقر و توسعه عدالت با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی پیگیری کند، گفت: تا زمانی که این موضوع به مقصد نهایی نرسد از تلاش نخواهیم ایستاد .

وی ضرورت تخصیص 100درصدی اعتبارات بودجه ای امداد در جهت کمک رسانی بهتر به نیازمندان را خواستار شد و تاکید کرد: اهداف امداد در مشاغل کوچک به سمت فعالیت های اقتصادی کارآمد با مشارکت مددجویان و خیران حرکت پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح های موفق کمیته امداد طی چند ماه گذشته و مشارکت بالای مردم در این امور خیرخواهانه، گفت: به عنوان مثال اجرای مناسب طرح محسنین و طرح اکرام یک مشارکت با شکوه از سوی مردم را نشان داد.

فتاح در ادامه به حمایت از زنان شاغل سرپرست خانوار و همچنین زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و یادآور شد: حمایت از این قشر یکی از اولویت های کمیته امداد است که این امر مستلزم حمایت های بیشتر دولت و مجلس شورای اسلامی به ویژه فراگیر شدن خدمات تامین اجتماعی و مستمری تامین اجتماعی برای آنان است.

براساس گزارش سایت خبری کمیته امداد، در این نشست داود محمدی، نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه کمیته امداد جزو مجموعه‌هایی است که از آن کمترین شکایت به کمیسیون اصل 90 واصل شده است، گفت: این امر نشان از آن دارد که این نهاد شرح وظایف سازمانی خود را به نحو احسن انجام داده است.

انتهای پیام

کد N932513