با هدف ممانعت از سوء استفاده اخوانی‌ها؛

مساجد قاهره تحت نظارت شدید قرار می‌گیرند

سیاسی

وزارت اوقاف مصر اعلام کرد که با شرکت‌های خصوصی جهت مراقبت و تامین امنیت مساجد قرارداد بسته است و همچنین دوربین‌هایی جهت ممانعت از سخنرانی اخوان‌المسلمین و سلفی‌ها در منبرهای مساجد کار گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، در راستای تلاش برای مقابله با اندیشه‌ها و تفکرات جریان‌های اخوان‌المسلمین و سلفی‌ها در مصر، وزارت اوقاف این کشور اعلام کرد که با شرکت‌های خصوصی جهت کنترل مساجد و تامین امنیت مساجد "اهل بیت" و مساجد بزرگ قاهره قرارداد بسته است.

این وزارتخانه همچنین تصمیم گرفته است دوربین‌هایی را در این مساجد کار بگذارد تا مانع از سخنرانی اخوان‌المسلمین و سلفی‌ها در مساجد و به کارگیری این اماکن جهت اشاعه افکارشان و تحریک شهروندان جهت خشونت علیه نیروهای پلیس و ارتش شود.

در همین حال برخی اصلاح‌طلبان به تصمیم وزیر اوقاف مبنی بر کنترل و نظارت ویژه بر مساجد اعتراض و اعلام کردند که این اقدام مانع از این نخواهد شد که از مساجد در راستای خدمت به گروه‌ اخوان سوءاستفاده نشود.

همزمان احمد علی عثمان از مبلغان در وزارت اوقاف مصر در مصاحبه با ایلاف گفت: اتخاذ تصمیمی جهت کنترل بیشتر و ویژه بر مساجد و کار گذاشتن دوربین‌ها در این زمان خاص به چند مساله برمی‌گردد نخست اینکه از مساجد در تبلیغات انتخاباتی برخی از کاندیداها استفاده نشود. دوم اینکه مساجد به محل تجمع جهت آغاز تظاهرات اخوان‌المسلمین و حامیانشان علیه دولت تبدیل نشود و همچنین زورگویی‌ها و سرقت‌ها به ویژه در مساجد قدیمی متوقف شود.

انتهای پیام

کد N932018