نشست ویژه کردهای عراق برای حل "بحران ریاست" در روز چهارشنبه

عراق

بحران ریاست اقلیم کردستان عراق در سایه شکست احزاب کرد در توافق بر مساله ریاست اقلیم، با پیچیدگی‌های زیادی مواجه شده است و قرار است طرف‌های اصلی این اقلیم روز چهارشنبه نشست ویژه‌ای را برگزار کنند تا بتوانند به راهکاری در این خصوص دست یابند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، "فؤاد حسین"، رئیس دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که طرف‌های اصلی کرد پس از نشست‌های زیادی که طی روزهای گذشته انجام دادند و نتوانستند به نتیجه‌ای برای حل بحران ریاست اقلیم کردستان دست یابند روز چهارشنبه تصمیم ویژه‌ای را درخصوص این موضوع اتخاذ خواهند کرد.

"بهار محمود"، معاون رئیس کمیته حقوقی پارلمان کردستان اعلام کرد که احزاب پنچ گانه کرد شامل حزب دموکرات، اتحادیه میهنی کردستان، حزب تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی با برگزاری دور جدیدی از مذاکرات در روز چهارشنبه توافق کرده‌اند.

وی تاکید کرد که طرف‌هایی در پارلمان با انتخاب رئیس اقلیم از داخل پارلمان موافق هستند اما طرف‌های کرد در این خصوص به نتیجه‌ای نرسیده‌اند اما دیدگاه مشترکی را درباره لزوم اصلاح قدرت و اختیارات ریاست اقلیم کردستان دارند.

مسرور بارزانی، رئیس شورای امنیت اقلیم کردستان عراق نیز تاکید کرد که حزب دموکرات همواره خواهان انتخاب رئیس این اقلیم از طریق آرای مردم بوده است و اگر طرف‌ها نتوانند به توافق برسند در این صورت باید به آرای مردم رجوع کرد.

وی گفت که حزبش معتقد است مردم باید رئیس اقلیم کردستان را انتخاب کنند.

انتهای پیام

کد N931916