آیت‌الله خاتمی: نیروی هوایی ارتش مظهر اقتدار کشور است

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش,سيداحمد خاتمي

امام جمعه موقت تهران گفت: نیروی هوایی ارتش مایه افتخار، اطمینان، آرامش و مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم دهه کرامت و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی در پایگاه شهید دوران نیروی هوایی با اشاره به حماسه آفرینی‌های نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش ما نماد قدرت، حکومت دینی و مصداق آیه «لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط و انزلنا الحدید فیه بأس شدید» است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه خدمت در نیروهای مسلح افزود: تحکیم حکومت دینی مرهون اقتدار، تلاش و خدمت نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی هوایی ارتش است.

امام جمعه موقت تهران نیروی هوایی را مظهر اقتدار کشور دانست و اظهار داشت: امروزه ارتشی که نیروی هوایی نداشته باشد اگر بگوییم ارتش نیست سخنی به گزاف نگفته ایم چرا که اصل اقتدار ارتش به وجود نیروی هوایی است.

خاتمی در ادامه با اشاره به عملیات 140 فروندی(کمان99) افزود: همانطور که در اولین روزهای دفاع مقدس، نیروی هوایی با اعزام بیش از صد هواپیما بر فراز آسمان بغداد ترس و رعب بر اندام صدام و ارتش بعث انداخت، امروز نیز نیروی هوایی نقش اساسی در حفظ امنیت کشور دارد که از جمله می‌توان به دستگیری شرور ریگی اشاره کرد که بدون حضور نیروی هوایی ارتش غیر ممکن بود.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات داعش تصریح کرد: داعش تا این لحظه جرأت تهدید کشور ما را نداشته چرا که به اقتدار نیروهای مسلح، ارتش و نیروی هوایی ما واقف است.

وی امنیت و آرامش نظام و جامعه دینی را عبادت بزرگ دانست و گفت: در سایه این امنیت، کشور به توسعه در همه زمینه ها خواهد رسید و این امنیت مرهون وجود و اقتدار نیروهای مسلح است.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال ایجاد نفاق و استحاله ملت عزیز ایران است و خواب‌های بدی برای کشور دیده است ولی شما با خدا باشید و برای خدا هزینه کنید که در این صورت دشمنان و حیله‌های آنان به شما ضربه ای نخواهد زد.

انتهای پیام

کد N931845