عملیات جدیدی ارتش سوریه برای تامین امنیت لاذقیه

سیاسی

ارتش سوریه با هدف تسهیل در عملیات پیشروی در دشت استراتژیک الغاب و تامین امنیت لاذقیه و حومه آن، عملیات جدیدی را در حومه شرقی این استان آغاز کرد.

ارتش سوریه با هدف تسهیل در عملیات پیشروی در دشت استراتژیک الغاب و تامین امنیت لاذقیه و حومه آن، عملیات جدیدی را در حومه شرقی این استان آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، ارتش سوریه عملیات خود را در حومه شرقی لاذقیه آغاز کرده تا کنترل تپه‌های استراتژیک الجب الاحمر و روستاها و ارتفاعات دیگر را در دست بگیرد و بتواند به سمت محور غربی دشت استراتژیک الغاب تا شمال غرب حماة و به سمت مناطق واقع در جنوب شهر جسر الشغور پیشروی کند.

همچنین هدف ارتش سوریه از این عملیات دور کردن خطر حملات موشکی و خمپاره‌ای است که لاذقیه و حومه آن را تهدید می‌کند.

به گفته منابع میدانی، عملیات ارتش سوریه به دلیل مقاومت شدید افراد مسلح آسان نخواهد بود اما فرماندهی نظامی ارتش تصمیم دارد تا به عملیات تا زمان تحقق اهداف خود ادامه بدهد. در همین راستا عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن پایگاه‌های افراد مسلح در الجب الاحمر و مناطق الملوحه، الرشوان، کتف الغنمه، کتف الغدر، سمکوفه و مرکشلیه و مناطق دیگر آغاز کرده است.

ارتش سوریه از سه محور به سمت مناطق تحت سیطره افراد مسلح پیشروی کرده و درگیری‌های شدیدی میان دو طرف در اطراف شهرک مرکشلیه رخ داده است.

در مقابل گروه‌های مسلح در حومه لاذقیه تجهیزات زیادی را از مرزهای ترکیه وارد کرده‌اند. جبهه تروریستی النصره نیز تعداد زیادی از نیروهای خود را در دشت الغاب برای ممانعت از پیشروی ارتش سوریه به حومه شرقی لاذقیه آورده است.

افراد مسلح «جیش الفتح» و «جیش النصر» تلاش دارند تا دو جبهه را در حومه حماء برای کاهش فشار بر جبهه حومه شرقی لاذقیه باز کنند و حملاتی را علیه مراکز ارتش در حومه حماه و جبین و مناطق شمال غربی حماه انجام دادند اما نتوانستند به پیشروی چندانی دست یابند.

تپه‌های جب الاحمر که صحنه درگیری میان افراد مسلح و ارتش سوریه است مشرف به روستاهای غرب الغاب و جنوب جسر الشغور است و افراد مسلح از آن برای هدف قرار دادن تجهیزات ارتش استفاده می‌کنند.

ارتش سوریه همچنین موفق شد با کمک حزب‌الله در ادامه پیشروی‌های خود در جبهه زبدانی واقع در حومه دمشق، کنترل منطقه مسجد عمر فاروق و ساختمان «ام تی ان» در شمال شرق این شهر را در دست گرفتند.

انتهای پیام

کد N931794