اهمیت استراتژیک اینجرلیک برای آمریکایی‌ها در جنگ با داعش

سیاسی

یکی از مقامات ارشد ارتش آمریکا اعلام کرد، استفاده از پایگاه اینجرلیک ترکیه برای عملیات هوایی ائتلاف ضد داعش تاثیر بسیار زیادی بر شرایط میدان جنگ داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، سرتیپ کوین کیلی، رئیس ستاد عملیات‌های آمریکا در عراق و سوریه درباره این پایگاه گفت: مکان پایگاه‌ اینجرلیک برای نیروهای ائتلاف در مبارزه علیه داعش فوق‌العاده و استراتژیک است.

اینجرلیک، پایگاهی هوایی در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه است که ماه گذشته پس از توافق واشنگتن و آنکارا برای گسترش عملیات علیه داعش درهایش به روی آمریکا باز شد.

کیلی با اشاره به پروازهای مداوم جنگنده‌های F-16 از این پایگاه خاطرنشان کرد: هواپیماهای کنترل از راه دور گسترش حملات و تانکرهای سوخت گیری هواپیماها در ترکیه نتایج بسیار چشمگیری در مقابله با داعش داشته است.

ترکیه 24 ژوئیه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی می‌توانند حملات خود از پایگاه اینجرلیک را آغاز کنند. در پی این تصمیم هواپیماهای آمریکایی از جمله شش جنگنده F-16 و 300 پرسنل ارتش آمریکا در نهم اوت وارد اینجرلیک شدند. این نیروها 12 اوت اولین حملات خود علیه داعش را از این پایگاه آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N931747