۰

تصاویری از ناآرامی‌های بیروت

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی لبنان در اعتراض به تداوم بحران زباله‌ها در مرکز شهر بیروت دست کم 70 مجروح برجا گذاشت.

تصاویری از ناآرامی‌های بیروتدرگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی لبنان در اعتراض به تداوم بحران زباله‌ها در مرکز شهر بیروت دست کم 70 مجروح برجا گذاشت.

 

 

 

خبرنگار شبکه العالم از بیروت گزارش داد، این درگیری‌ها از روز شنبه در مرکز شهر بیروت در اعتراض به بحران عدم جمع آوری زباله ها از کوچه و خیابانهای این شهر آغاز شد.

دستکم 70 نفر در دومین روز درگیری ها بین معترضان و نیروهای امنیتی لبنان در میدان ریاض الصلح در مرکز شهر بیروت زخمی شدند. 30 نفر از این زخمی ها از نیروهای امنیتی هستند.

برگزارکنندگان مراسم در دومین روز اعتراض، از تحصن کنندگان خواستند تا به سمت میدان الشهداء در مجاورت میدان ریاض الصلح حرکت کنند، و گروهی اخلالگر را که سیم های خاردار را برچیده و تصمیم گرفتند که با نیروهای امنیتی مقابله کنند، به حال خود بگذارند.

در همین حال، "تمام سلام" نخست وزیر لبنان به نبود راه حل در سایه کشمکش های سیاسی در این کشور اذعان کرد و مسؤولیت فساد موجود را متوجه همگان دانست؛ اما برگزار کنندگان مراسم اعتراضی در بیانیه ای به این اظهارات سلام تمام پاسخ داده و خواستار استعفای فوری او شدند. روز شنبه نیز 46 نفر از جمله 35 نیروی امنیتی لبنان در درگیری ها زخمی شدند.

تصاویر از راشاتودی

52310

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.