امام جمعه قائم‌شهر:

جشنواره امام رضا(ع) گسترش‌دهنده فرهنگ اهل بیت است

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که «جامعه نیازمند بازشناسی زندگی امامان است» گفت: جشنواره امام رضا(ع) گسترش دهنده فرهنگ اهل بیت(ع)است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که «جامعه نیازمند بازشناسی زندگی امامان است» گفت: جشنواره امام رضا(ع) گسترش دهنده فرهنگ اهل بیت(ع)است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله علی معلمی اظهار کرد: با استفاده از فرصت دهه کرامت که سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (علیهم السلام) را پشت سر گذاشتیم و سالروز بابرکت ولادت حجت مسعود امام رضا(ع) را در پیش رو داریم، برپایی جشنواره‌هایی با نام آن امام همام، می‌تواند در جهت حفظ و نشر فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) کمک کند.

وی افزود: جامعه نیاز به بازشناسی و اسوه قراردادن و همچنین سرمشق گرفتن از شیوه‌های زندگی امامان معصوم(علیهم السلام) که همان سبک صحیح زندگی اسلامی و انسانی است، دارد.

معلمی گفت: نحوه معاشرت حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(علیه السلام) با اعضای خانواده، چگونگی رفتار آن حضرت با مومنین و ظاهر شدن در اجتماعات سیاسی و فرهنگی، پر از درس‌های مهم اخلاقی، ادبی و رفتاری برای جوامع آینده دارد.

وی تصریح کرد: با استفاده از فرصت اینگونه جشنواره‌ها، اقشار مختلف به ویژه جوانان، پسران، دختران، دانش آموزان و دانشجویان مراتب احساسات پاک خود را نسبت به این اولیاء خدا با دلنوشته‌های دست نوشته خود، ابراز می‌دارند.

معلمی خاطرنشان کرد: این دست نوشته‌ها چون برخاسته از عواطف پاک و قلب سرشار از عشق و ارادت است، تعبیر به دلنوشته می‌شود که به طور یقین در هر یک از نامه‌ها، نکاتی از کلمات امام رضا(علیه السلام) یا از رفتار عملی آن حضرت نهفته که پرداختن به آن برای شنوندگان و خوانندگان، آموزندگی‌های موثری خواهد داشت.

وی ادامه داد: در فضای جمهوری اسلامی ایران، رویکرد مدیران، مسئولان فرهنگی و اصحاب رسانه به اینگونه از برنامه‌ها، سزاوار تحسین و تقدیر است که امیدواریم، قشرهای مختلف جامعه به ویژه نسل جوان با بهره گرفتن از این فرصت‌ها، آشنایی بیشتری به سنت و سیره اهل بیت(علیهم السلام) پیدا کنند و در عمل، پایبند باشند.

انتهای پیام

کد N931652