استونی تمدید تحریم‌های روسیه را خواستار شد

نخست وزیر استونی در جریان دیدار با رئیس جمهوری لهستان خواستار تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر علیه روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر چند دور تحریم از سال 2014 علیه روسیه اعمال کرده‌اند و بهانه آنها مداخله مسکو در امور داخلی و بحران اوکراین است؛ اتهام‌هایی که مسکو به شدت تکذیب می‌کند.

تاوی رویواس، نخست ویر استونی روز یکشنبه گفت: استونی و لهستان نگرانی‌های امنیتی مشترکی دارند به عنوان مثال درباره درگیری‌ در اوکراین ما باید به حمایت خود از این کشور ادامه دهیم و به یاد داشته باشیم که وضعیت در آنجا تثبیت شده است. ما معتقدیم که تحریم‌ها علیه روسیه باید تا زمانی که تمامیت ارضی این کشور و استقلال آن بازگردانده شود، ادامه یابد.

در اوت 2014 روسیه مرزهای خود را به روی واردات میوه از سوی کشورهایی که آن را تحریم کرده‌اند، بست. این ممنوعیت در اوایل سال 2015 نیز برای یکسال دیگر تمدید شد و پنج کشور دیگر نیز به لیست مذکور اضافه شدند و علت آن پشتیبانی آنها از تدابیر ضد روسیه بود. کی‌یف در سال 2014 حملات نظامی خود را در مناطق شرقی این کشور علیه شبه نظامیان محلی آغاز کرد؛ علیه کسانی که دولت منصوب شده پس از کودتای این کشور را نپذیرفتند. براساس تخمین سازمان ملل، بیش از 6800 تن از آوریل 2014 در درگیری‌های مناطق شرقی اوکراین کشته شده‌ا‌ند.

انتهای پیام

کد N931546