السید جعفر العلوی در گفتگو با مهر:

انقلاب بحرین همچنان ادامه دارد/ استعمار درصدد تجزیه کشورهای منطقه

سیاسی

«السید جعفر العلوی» یکی از ارکان اصلی انقلاب بحرین با اشاره به اقدامات سرکوبگرانه نظامیان آل‌خلیفه علیه جوانان انقلابی این کشور تصریح کرد: با وجود این سرکوبها انقلاب مردم بحرین همچنان جاری و ساری است.

«السید جعفر العلوی» یکی از ارکان اصلی انقلاب بحرین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ملت بحرین هیچگاه تحت تأثیر اقدامات سرکوبگرانه نظامیان رژیم آل خلیفه قرار نگرفته و نمی گیرد، گفت: مردم با برگزاری تظاهرات گسترده در هر زمان از روز مخالفت کامل خود با رژیم آل خلیفه را اعلام می کنند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره طرح ایالات متحده آمریکا برای تجزیه کشورهای اسلامی تصریح کرد: این طرح، یک طرح استعماری قدیمی است اما وارثان آن درصدد هستند تا از طریق ایجاد هرج و مرج در کشورهای اسلامی، این طرح را بار دیگر اجرایی سازند. آنها به گونه ای از جدایی سخن می گویند که گویی مسأله ای طبیعی است.

العلوی در تأیید سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با بیان اینکه هدف غرب ایجاد اختلافات در کشورهای اسلامی و گسترش نفوذ در این کشورهاست، اظهار داشت: هدف این کشورها ایجاد تفرقه در کشورهای اسلامی با تکیه بر اصلی است که انگلیس در گذشته بر آن تکیه می کرد و آن اصل چیزی نیست جز «تفرقه بیانداز و حکومت کن».

این چهره برجسته انقلاب بحرین درباره ششمین کنفرانس مجمع بین المللی اهل بیت (علیهم السلام) که اخیرا در تهران برگزار شد نیز گفت: برگزاری این کنفرانس از اهمیت بسیاری برخوردار بود، زیرا به بررسی چالش هایی که هم اکنون شیعیان با آن مواجه هستند، پرداخت. 

وی در همین زمینه ادامه داد: امروز، شیعیان با چالش هایی مواجه هستند که باید حل شود و این مستلزم همکاری و هماهنگی کامل آنها با یکدیگر است.

العلوی همچنین با تأکید بر لزوم شناخت دقیق بحران هایی که مسلمانان شیعی در نقاط مختلف جهان با آنها مواجه هستند، تصریح کرد: این اتفاق تنها از طریق دیدارهای چهره به چهره با مسلمانان در مناطق مختلف رخ خواهد داد.

این فعال برجسته بحرینی همچنین با اشاره به فواید برگزاری کنفرانس مجمع بین المللی اهل بیت (علیهم السلام) اظهار داشت: برگزاری چنین کنفرانس هایی نه تنها موجب پیشرفت شیعیان، بلکه موجب پیشرفت امت اسلامی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به توافق هسته ای ایران و غرب، گفت: توافق هسته ای نتیجه پیشرفت صعنتی، تمدنی و مدنی بزرگ ایران طی دو دهه گذشته است؛ پیشرفتی که موجب افزایش قدرت علمی ایران و همراهی این کشور با پیشرفت های جهانی در تمامی زمینه ها شده است. 

العلوی با بیان اینکه ایران یک کشور صلح طلب است و پیام آن برای جهانیان پیام خیر و پیشرفت برای تمامی انسان ها، مسلمانان و مستضعفان مظلوم است، تأکید کرد: توافق هسته ای نتیجه یک اقدام درست بود و ایران نه تنها در این توافق امتیازی به طرف مقابل نداد، بلکه موفقیت هایی را نیز در آن به دست آورد.

وی ادامه داد: یکی از نتایج مهم توافق هسته ای، تأثیر مثبت آن در غلبه زبان صلح و زبان گفتگو بر جنگ هایی است که هم اکنون در منطقه در جریان است.