اعدام ۳۹ نظامی و ربودن ۲۰ شهروند عراقی توسط داعش

سیاسی

منابع آگاه به نقل از یک مسئول عراقی در شهر موصل از اعدام ۳۹ نیروی ارتش و پلیس این کشور توسط تروریست های داعش خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، سعید مموزینی سخنگوی حزب دمکراتیک کردستان در موصل گفت: این جنایت داعش در راستای سلسله جنایت هایی است که داعش علیه نیروهای دولتی و برخی شخصیت ها مرتکب می شود.

وی با اشاره به اینکه اوضاع در موصل بسیار دشوار است، افزود: گروه های مسلح داخل این شهر دست به اقداماتی می زنند که باعث ایجاد رعب وحشت در میان خود عناصر مسلح می شود. از سوی دیگر یک مقام محلی در استان کرکوک عراق گفت: گروهک داعش ۲۰ شهروند را از دو روستا واقع در جنوب غرب استان به اتهام همکاری با دولت ربود.

وی افزود: عناصر تروریستی داعش صبح روز یکشنبه بعد از محاصره دو روستای «تل علی» و «الشاووک» در شهرستان الحویجه، اقدام به ربودن ۲۰ شهروند کرده و آنها را به مکانی نامعلوم منتقل کردند. به گفته این مقام محلی، به ادعای تروریست های داعش اتهام این افراد، همکاری با دولت است و به احتمال فراوان مجازات آنها قتل خواهد بود.

گفتنی است استان کرکوک عراق از مناطق تحت نزاع در عراق و شاهد درگیری های مستمر است که عناصر امنیتی و شهروندان را در تمام مناطق هدف قرار می دهد. در حال حاضر این استان بعد از تحولات اخیر در موصل و صلاح الدین تحت کنترل نیروهای پیشمرگه قرار دارد، با این حال شهر الحویجه شاهد حضور گسترده تروریست های داعش است.