درگیری پلیس با گروههای راست افراطی در شرق آلمان

سیاسی

شرق آلمان طی دو شب گذشته صحنه درگیری پلیس با گروههای راست افراطی بوده که خواستار اخراج مهاجران خارجی از آلمان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تظاهرات کنندگان آلمانی طرفدار احزاب راست افراطی در اعتراض به ورود مهاجران به این کشور در مقابل پناهگاه جدیدالتاسیس مهاجران خارجی واقع در شهر «هیدن» در شرق این کشور با پلیس درگیر شدند.
این خبر در حالی منتشر شده است که طی دو شب گذشته خیابانهای منتهی به این پناهگاه صحنه درگیری پلیس با تظاهرکننده های افراطی بوده است. تظاهرات شبهای گذشته گروههای افراطی نئونازی بعد از اظهارات وزیر کشور آلمان که از ورود ۸۰۰ هزار مهاجر خارجی به این کشور در سال ۲۰۱۵ خبر داد به اوج خود رسید.

روز یکشنبه «زیگمار گابریل» معاون آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ورود این تعداد مهاجر به کشور را بزرگترین چالش در ۲۵ سال گذشته و بعد از جنگ جهانی دوم برای این کشور ارزیابی کرد. گفته می شود در حمله تظاهرات کنندگان به محل اقامت مهاجران حداقل دو سوم از ۶۰۰ نفر ساکن این پناهگاه زخمی شده اند. در پی این اقدام معترضان پلیس اقدام به محاصره این مکان کرده است.

پلیس می گوید تعداد زخمی ها احتمالاً از این مقدار هم بیشتر است. نظرسنجی ها نشان می دهد ۵۸ درصد از مردم آلمان با ورود مهاجران خارجی به این کشور موافق هستند. با این حال هنوز هم حوادث تلخی مانند به آتش کشیدن محل استقرار اتباع خارجی در این کشور مشاهده می شود.