چرا جامعه روحانیت مبارز از نامزدی محمود احمدی نژاد در سال 88 حمایت کرد؟

جامعه روحانیت مبارز,محمود احمدی‌ نژاد,انتخابات ریاست جمهوری دهم

جامعه روحانیت مبارز که از نامزدی هاشمی رفسنجانی در سال 84 حمایت کرده بود، در سال 88 از نامزد رقیب وی یعنی محمود احمدی نژاد حمایت کرد.

حجت الاسلام حسين ابراهيمي عضو جامعه روحانيت مبارز که مهمان کافه خبر بود، در پاسخ به سوالي که به حمايت برخي اعضاي اين تشکل از نامزدي ابوالحسن بنيد صدر و همچنين محمود احمدي نژاد، اشاره داشت، گفت: اين حمايت ها به عنوان جامعه روحانيت نبود. برخي افراد از جامعه روحانيت از بني صدر حمايت کردند ولي او نامزد مورد حمايت کليت جامعه روحانيت نبود. حاميان بني صدر در جامعه روحانيت نيز بعدها از اين موضع خود تبري جستند. البته در آن دوره تشخيص جامعه مدرسين از جامعه روحانيت نيز بهتر بود و رسما از حبيبي حمايت کردند نه بني صدر.

وي افزود: در مورد انتخابات رياست جمهوري نهم هم بايد بگويم که آقاي احمدي نژاد مورد حمايت جامعه روحانيت نبود. بلکه آقاي هاشمي کانديداي جامعه روحانيت در سال 84 بود. اما در انتخابات رياست جمهوري دهم، شرايطي پيش آمد که آيت الله مهدوي فرمودند بين «فاسد» و «افسد» و «بد» و «بدتر»، ما به احمدي نژاد راي مي دهيم. يعني در مقابل آن ميرحسين موسوي بود که آقايان، وي را قبول نداشتند و بعدا ثابت شد که تشخيصشان درست بوده است.

به گفته ابراهيمي، از اين رو جامعه روحانيت تا کنون انتخابي روحانيت که «خطا» بوده باشد و نسبت به آن احساس «ندامت» کند. به عبارت ديگر نامزدهاي مورد حمايت جامعه روحانيت مبارز در هر دوره از انتخابات، در شرايط حاکم بر آن بهترين نامزد موجود بوده اند.

مشروح سخنان وي را فردا در خبرآنلاين بخوانيد.

2727

 

 

 

کد N931345