پس از سلسله اخبار ضد و نقیض؛

ابومازن استعفا از ریاست کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش را تأیید کرد

سیاسی

پس از کش و قوس های فراوان و انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص استعفای محمود عباس از سِمَت ریاست کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، وی رسما این خبر را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «محمود عباس» امروز یکشنبه رسما خبر استعفای خود از سِمَت ریاست کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، تأیید استعفای عباس از این سِمَت پس از انتشار سلسله اخبار ضد و نقیض در این خصوص صورت گرفت.

پیشتر «صائب عریقات» عضو ارشد کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین ضمن تکذیب استعفای محمود عباس از سِمَت ریاست این کمیته، این اخبار را «بی اساس» خوانده بود.

وی در این زمینه تصریح کرده بود: نه تنها عباس بلکه هیچیک از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین از سمت های خود استعفا نداده و ریاست شورای ملی فلسطین تاکنون هیچ استعفانامه ای را از سوی اعضای این کمیته دریافت نکرده است.

این در حالی است که مجلس ملی فلسطین از سال ۱۹۹۶ تا کنون جلسه رسمی نداشته و تنها در سال ۱۹۹۸ در استقبال از بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا در سفر خود به غزه، جلسه استقبال برگزار کرده است.

طی روزهای اخیر منابع آگاه اعلام کرده بودند محمود عباس خود را برای استعفا و کناره گیری از عرصه سیاسی آماده می کند و به دنبال ساماندهی نهادهای فلسطینی برای اداره امور تشکیلات و سازمان آزادی بخش فلسطین بعد از استعفای خود است.

گفتنی است کمیته اجرایی ساف متشکل از گروه های مختلف فلسطینی به جز جنبش های حماس و جهاد اسلامی است. این کمیته همچون رهبری سیاسی است که تصمیمات سرنوشت ساز در مورد شرایط سیاسی و نزاع فلسطینی-اسرائیلی را اتخاذ می کند. همچنین کمیته اجرایی متشکل از رهبران عالیرتبه ساف است که توسط مجلس ملی فلسطین انتخاب می شود.