ادعای یک مقام ترک درباره تجاوز شبه‌نظامیان پ.ک.ک به زنان

یک مقام ترک مدعی شد، شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان موسوم به پ.ک.ک نه تنها اقدام به ربودن و به خدمت گرفتن کودکان می‌کنند، بلکه زنان را نیز ربوده و به آنها تجاوز می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی، موسی ایشین، فرماندار استان آغری در شرق ترکیه در شرح ادعای خود در خصوص ربوده شدن زنان توسط شبه‌نظامیان پ.ک.ک به خبرنگاران گفت: یک شب آنها گروهی از زنان را به اجبار از خانه‌هایشان خارج کرده و همسران آنها را به مرگ تهدید کردند. در یک مورد دیگر حدود 40 دختر جوان را نیز ربوده و به آنها تجاوز کردند. شرف مردم ما اکنون در خطر است.

ایشین همچنین گفت، پ.ک.ک اقدام به ربودن و به خدمت گرفتن هزاران کودک کرد کرده و از مساله مرگ آنها به عنوان ابزاری برای تحریک و افترازنی استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: پ.ک.ک حدود 6000 کودک در میان نیروهایش دارد. هیچ فرد عاقلی که وجدان دارد نمی‌تواند مدعی شود سازمانی که به اسم شما آدم می کشد، اخاذی می‌کند، خودروها را آتش می‌زند، به دختران جوان شما تجاوز می‌کند و آنها را در اختیار رهبرانش قرار می دهد و علیه همه ارزشهای مقدس مردم کرد جنگ را آغاز می‌کند، در حال دفاع از حقوق کردها است.

این مقام ترک در ادامه اظهاراتش گفت: مردم ما خواهند فهمید که این بازی به نفع آنها اجرا نمی‌شود بلکه به ضرر آنها است و به این ترتیب با خردمندی آن را نابود خواهند کرد.

وی افزود: در هر اقدامی از این دست این کردها هستند که از بیشترین آسیب رنج می‌برند. این خودروها و فروشگاه‌های آنهاست که آتش می‌گیرند. این جان آنهاست که از آنها گرفته می‌شود. مردم کرد مصمم هستند که آینده و جوانان خود را در اختیار یک سازمان تروریستی که تلاش می‌کند کشور ما را به دوران دهه 1990 بازگرداند ندهند و هر گونه منفعت سیاسی را کنار بگذارند. این عزم کردها از سوی دولت ترکیه به موثر ترین شکل ممکن مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N931267