فرمانده ارتش نیجریه از حمله بوکوحرام جان سالم به در برد

ارتش نیجریه امروز(یکشنبه) اعلام کرد، شبه‌نظامیان بوکوحرام یک کاروان حامل فرمانده این ارتش را در شمال شرق این کشور هدف حمله قرار دادند اما در این حمله به وی آسیبی وارد نشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش نیجریه امروز از یک کمین شبه‌نظامیان بوکوحرام علیه کاروان حامل رئیس این ارتش خبر داد و اعلام کرد، در پی این حمله، درگیری میان نظامیان نیجریه با شبه‌نظامیان بوکوحرام رخ داد که در جریان آن 10 شبه‌نظامی و یک سرباز کشته شدند.

سرهنگ سانی عثمان، سخنگوی ارتش نیجریه اعلام کرد، ژنرال توکور بوراتای، فرمانده این ارتش در این حمله که روز شنبه انجام شد، آسیبی ندید. وی خاطر نشان کرد، فرمانده ارتش نیجریه مشغول بازدید از سربازان این کشور در منطقه شمال شرق بوده که ناگهان شبه‌نظامیان بوکوحرام حمله ای را علیه روستای فالجاری در این منطقه واقع در 45 کیلومتری شرق شهر مایدوگوری، مرکز ایالت بورنو، ترتیب می دهند.

وی تاکید کرد: پس از آن تروریستها با قدرت آتش برتر سربازان نیجریه مواجه شدند که در جریان آن 10 تن از آنها کشته شدند. همچنین سربازان ارتش نیجریه پنج تروریست را دستگیر کردند.

وی افزود: متاسفانه در جریان این درگیری ما یک سرباز را از دست دادیم و یک افسر و چهار سرباز ما نیز دچار جراحت شدند.

اخبار این حمله در حالی مطرح شده که بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل اواخر امروز وارد نیجریه می شود تا در مراسم ویژه چهارمین سالگرد حمله مرگبار به مقر این سازمان در شهر ابوجا پایتخت نیجریه که از سوی شبه نظامیان بوکوحرام صورت گرفت شرکت کند.

انتهای پیام

کد N931253