مدیرکل اوقاف تهران خبر داد

راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز فرهنگی و قرآنی در استان تهران در ۳ سال گذشته

قرآن کريم,سازمان اوقاف

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: یکی از اقدامات سازنده عملیاتی شده در استان تهران، راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز فرهنگی و قرآنی در مدت سه سال در این استان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: یکی از اقدامات سازنده عملیاتی شده در استان تهران، راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز فرهنگی و قرآنی در مدت سه سال در این استان است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده در مراسم گرامیداشت امامزادگان که با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: اماکن و بقاع مذهبی همچون امامزادگان، پایگاه‌های معنوی و فرهنگی به شمار می‌روند که وجه اشتراکات و پیوندهای ناگسستنی بسیاری در آن‌ها مشاهده می‌شود.

وی افزود: اکثر قریب به اتفاق امامزادگان موجود در ایران، با هدف زیارت امام رضا(ع) به کشور ایران سفر کردند و اغلب در طول مسیر و راه یا بیمار شده و یا توسط حاکمان جور و ظلم به شهادت رسیدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران عنوان کرد: از دیگر وجه اشتراکات امامزادگان مدفون در ایران، عالم و دانشمند بودن آن‌هاست که به عنوان عناصری علمی و فرهنگی از جایگاه بسیار برجسته و درخشانی برخوردار بودند.

محمدزاده گفت: امامزادگان به عنوان کانون‌های عشق، مرجعیت، علم و اخلاق در زمره اماکنی به شمار می‌روند که بسیاری از دلدادگان اهل بیت(ع) در آن روح خود را تلطیف و پالایش می‌کنند.

وی افزود: سبک معماری چنین اماکن مقدسی، کشش و جذابیت‌های خاص خود را دارد که حاصل جوشش اندیشه معنوی و هنری سازندگان آن است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران عنوان کرد: گاهی در بهسازی و بازسازی امامزادگان با الگوبرداری از سبک‌های معماری برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، ناهمگونی نامطلوبی بین فضای داخلی و بیرونی صحن امامزادگان ایجاد می‌شود که می‌طلبد اصلاح و بازبینی لازم در آن لحاظ شود.

وی افزود: همچنین در برخی از شهرها، تابلوهای راهنمایی لازم برای آگاه سازی زائرین به مکان یابی امامزادگان وجود ندارد و شهرستان شهریار از نمونه این شهرها به شمار می‌رود که خلاء چنین تابلوهایی در آن احساس می‌شود.

محمدزاده گفت: امامزاده اسماعیل(ع) شهرستان شهریار در زمره امامزادگان شاخص کشور به شمارمی‌رود و می‌طلبد در ورودی‌های شهر با نصب تابلو امکان مکان یابی برای شیفتگان اهل بیت به نحو مطلوب‌تری فراهم شود.

انتهای پیام

کد N931126