سئول از تحرکات غیر عادی ارتش کره شمالی خبر داد

به رغم آنکه مذاکرات بلندپایه کره شمالی و جنوبی امروز (یکشنبه) در روستایی در مرز دوکشور ادامه پیدا کرد ارتش کره جنوبی از تحرکات غیرعادی سربازان و زیردریایی‌های ارتش کره شمالی برای تقویت ظرفیت‌ها با هدف یک حمله احتمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام وزارت دفاع سئول که نام خود را فاش نساخت اظهار کرد: در حال حاضر حدود 70 درصد از مجموع 77 زیردریایی متعلق به کره شمالی پایگاه‌هایشان را ترک کردند و تا روز شنبه از سوی ارتش کره جنوبی غیرقابل تشخیص اعلام شدند.

این مقام سئول همچنین گفت: کره شمالی به دو برابر کردن نیروهای توپخانه خود در خط مقدم از زمان آغاز مذاکرات بلندپایه با کره جنوبی در اوایل روز شنبه اقدام کرده است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد که کره شمالی از یک طرف در حال پیشبرد مذاکره و از طرف دیگر در حال تدارک برای جنگ است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد: مقام‌های سئول و پیونگ یانگ روز یکشنبه دور دوم مذاکرات خود در روستای مرزی پانمونجوم را از سر گرفتند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل با استقبال از این مذاکرات از طرفین خواست تا اقدام به کاهش تنش‌ها کنند.

دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی وی مطرح شد از دو طرف خواست تا تلاش‌هایشان برای حل و فصل اختلافات از طریق مذاکرات را افزایش داده و از هرگونه اقدامی که منجر به ضرر مذاکرات باشد پرهیز کند.

این در حالی است که رسانه‌های کره شمالی گزارش دادند که بیش از یک میلیون جوان این کشور داوطلب پیوستن به ارتش به منظور دفاع از کشورشان در صورت آغاز جنگ با کره جنوبی شدند.

انتهای پیام

کد N931095