ابراهیمی‌ترکمان:

کارِِ بانوان خادم رضوی دلی و عشقی است

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع ,دهه كرامت

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: آنچه که باعث شد علمای بزرگ ما گرد حضرت معصومه(س) جمع شوند و در حول محور امام رضا (ع) باشند، محبت است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: آنچه که باعث شد علمای بزرگ ما گرد حضرت معصومه(س) جمع شوند و در حول محور امام رضا (ع) باشند، محبت است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی ترکمان در همایش بین‌المللی تکریم بانوان مروج فرهنگ رضوی که در حسینیه‌ الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با تشریح بحث محبت اظهار کرد: اگر محبت بر روی اهل بیت (ع) بنشیند نتیجه‌ی آن می‌شود اتفاقی که برای حضرت زینب (س) افتاد و بعد از شهادت پسران و برادرزادگان و برادران خود جمله‌ای که بر زبان آورد این بود که من جز زیبایی چیزی ندیدیم. پس وقتی انسان محبت خود را بر روی خداوند بنشاند سیل، زلزله، گرفتاری و سختی معنی ندارد چون محبت کاری می‌کند که انسان بدی را نمی‌بیند و جز عشق و احساس در وجود محبوب چیز دیگری را حساب نمی‌کند.

وی ادامه داد: داستان ما با امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) هم از جنس عشق و دل است. ما گاهی ممکن است نتوانیم صحبت کنیم. اما این نگفتن و سکوت از روی عشق و محبت به اهل بیت (ع) است. زبان دل قابل گفتن نیست. علما هم به دلیل این که نمی‌توانستند حرف دلشان را بزنند مجبور شدند به این واژه‌های دم دستی پناه ببرند.

ابراهیمی‌ترکمان گفت: این که دل انسان به سمت خدا هدایت می‌شود و کار خوب انجام می‌دهیم همه از کار دل است. این بانوان خادم رضوی بدانند که دلشان به این سمت هدایت شده است، چون در علم این اثر نیست هزاران سیب از درخت افتاد و فقط یک نفر جاذبه‌ی آن را دید ما همگی از خادمان امام رضا (ع) هستیم اگر ایشان قبول کنند.

انتهای پیام

کد N930702