هشدار وزرای اقتصاد اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به دولت انگلیس

وزیران اقتصاد و دارایی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نسبت به تداوم اقدامات ریاضتی و کاهش سریع و بیش از حد انتظار هزینه‌ها هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان سوئینی، معاون اول وزیر اقتصاد اسکاتلند، آرلین فاستر، مدیر اجرایی امور دارایی ایرلند شمالی و جین هات، از دولت ولز در بیانیه‌ای مشترک نگرانی عمیق خود را بابت تداوم اقدامات ریاضتی ابراز داشته و گفتند که این روند خطری جدی برای انجام خدمات عمومی است.

این سه وزیردر نامه‌ای به رئیس خزانه‌داری انگلیس خواستار یک نشست اظطراری با هدف بررسی هزینه‌های دولتی شدند و نوشتند: ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند به تبادل دیدگاه‌ها درباره برنامه ریاضت اقتصادی دولت لندن، تاثیرش بر کاهش هزینه‌های یک ساله که چهارم ژوئن 2015 اعلام شد و همچنین بودجه تابستانی، تداوم خطرات کاهش مداوم و سریع هزینه‌های عمومی انگلیس پرداخته‌اند.

این وزرا همچنین نگرانی خود را بابت زمان‌بندی بررسی هزینه‌ها که انتظار می‌رود در پاییز سال جاری میلادی باشد، اعلام کردند و در ادامه این نامه نوشتند: زمان اعلام شده برای بررسی این هزینه‌ها 25 نوامبر 2015 است این زمان برای تعیین بودجه‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی بیش از اجرای بودجه 2017- 2016 کم است.

معاون اول وزیر اقتصاد اسکاتلند گفت: برنامه ناکام ریاضتی دولت لندن باعث کاهش درآمد خانوار، از بین رفتن اعتماد اقتصادی و تضعیف مالی مردم شده است. این یک تهدید جدی برای خدمات عمومی است. از بودجه کنونی برداشت نادرستی صورت گرفته و کاملا ناعادلانه است.

سخنگوی خزانه‌داری انگلیس گفته که رئیس خزانه‌داری به صورت منظم با وزرای دارایی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی دیدار کرده و به همکاری با آنها همچنان ادامه می‌دهد. انگلیس در گروه هفت در 2014 و 2015 رشد اقتصادی سریعی داشته و کسری بودجه به نصف رسیده است.

انتهای پیام

کد N930678