برکناری یکی از فرماندهان استان الانبار / آزادسازی چند روستا در غرب سامرا

عراق

همزمان با ادامه پیشروی نیروهای عراقی در استان الانبار، وزیر دفاع عراق یکی از فرماندهان نظامی این استان را به دلیل کوتاهی در اداره جنگ علیه داعش برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق یکی از فرماندهان میدانی در لشگر دهم در استان الانبار را به دلیل شکست در انجام درست وظایف فرماندهی و اداره جنگ برکنار کرد.

در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است که فرماندهانی که در اداره جنگ کوتاهی می‌کنند هیچ جایی در ارتش ندارند.

به گفته منابع، این اقدام به دنبال کشته شدن و اسارت چند تن از نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی به دست داعش در غرب رمادی رخ داده است.

همچنین نیروهای عراقی با کمک داوطلبان مردمی توانستند مناطق "البوجلیب" و "طوی" را پس از درگیری‌های شدید با داعش آزاد کنند.

نیروهای عراقی کنترل پل "القاسم" در جنوب رمادی را نیز در دست گرفتند و 13 تن از تروریست‌ها را از پای درآوردند.

از سوی دیگر گروه مکلف به اطلاع رسانی در خصوص جنگ علیه داعش از کشته شدن یک عامل انتحاری عربستانی خبر داد که برای نفوذ به شهر البغدادی، در غرب الانبار تلاش کرده بود.

همچنین سامی المسعودی، دبیرکل نیروهای "وعد الله" از آزادی تعدادی روستا در نزدیکی اللاین در غرب سامرا خبر داد.

مسعودی تاکید کرد که نیروهای وعد الله از نیروهای داوطلب مردمی با پشتیبانی یگان پنجم تیپ دوم پلیس فدرال توانستند روستاهای نزدیکی خط اللاین را در غرب سامرا آزاد کنند.

پلیس فدرال عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی امروز 90 درصد شهر بیجی از توابع استان صلاح الدین را بعد از طرد نیروهای داعش از منطقه تل البوجراد در شمال شهر از لوث این گروه پاکسازی کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N930664