انتقاد لیبرمن از افشاگری در مورد نقشه‌های نتانیاهو برای ایران

سیاسی

افشاگری وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی درباره تصمیم «نتانیاهو» برای حمله به ایران بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ موجب خشم وزیر خارجه سابق این رژیم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، «آویگدور لیبرمن» با حمله به «ایهود باراک» گفت: افشا کردن چنین مواردی علاوه بر آنکه موجب می شود تا کشورهای دیگر اطلاعات محرمانه خود را با اسرائیل به اشتراک نگذارند، موجب نزدیکتر شدن کشورها به ایران می شود. 

وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: چنین سخنانی بدون شک افشای اسناد محرمانه دولتی محسوب می شود و شکی در آن نیست. 

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی، در اظهاراتی اعلام کرده بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ آمادگی حمله به تاسیسات هسته ای ایران را داشت اما برخی از شخصیتهای اسرائیلی وقت، مانع تحقق این امر شدند.

باراک در گفتگو با شبکه دو رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به درخواست برخی از مقامات رژیم صهیونیستی همچون «بنی گانتس» رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل، و «یووال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات و امور راهبردی این رژیم برای حمله به ایران ادعا کرد این اشخاص کسانی بودند که در گذشته از حمله نظامی رژیم صهیونیستی به ایران ممانعت کردند.