درخواست شورای روابط آمریکا-اسلام برای عذرخواهی کاندیدای جمهوری‌خواهان

شورای روابط آمریکا-‌اسلام به عنوان بزرگترین سازمان آزادی و دفاع مدنی مسلمانان آمریکا از کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات 2016 آمریکا خواست تا به خاطر ادعایش مبنی بر اینکه تنها تعداد معدودی از میانه‌روهای قابل قبول حامی اسلام هستند، عذرخواهی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اسکات واکر، کاندیدای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا که فرماندار ایالت ویسکانسین است این ادعا را در کمپین انتخاباتی در ایالت نیوهمپشایر مطرح کرد.

رابرت مک کا، مدیر امور این شورا گفت: اظهارنظرهای نادرستی مطرح شده که نشان از فقدان و عدم آگاهی درباره اسلام و مسلمانان است، اگر اسکات واکر تنها به این مساله اعتقاد دارد که تعداد انگشت شماری از میانه‌روها و افراد معقول و منطقی به اسلام گرویده‌اند، این حقیقت را انکار می‌کند که افراط‌گرایان خشن بیشتر مسلمانان را به قتل می‌رساند تا معتقدان به ادیان دیگر را.

این مقام مسوول در شورای روابط آمریکا-اسلام ادامه داد: ما از واکر خواسته‌ایم تا مشاور سیاست خارجی‌اش را که یکبار گفته بود باید علیه کشورهایی که دارای اکثریت مسلمان هستند، سلاح اتمی استفاده کرد و مهاجران بدون مدرک، با پیشینه خاورمیانه‌ای را از آمریکا اخراج کرد، برکنار کند.

واکر در سخنرانی در نیوهمپشایر گفته بود که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال اجتناب از توصیف جنگ علیه تروریسم به عنوان یک جنگ علیه اسلام است: "اگر شما می‌جنگید، دشمن خود را به صورت شفاف اعلام کنید و بگویید که با چه کسی در جنگ هستید. ما این مساله را بارها گفته‌ایم. این جنگ فقط علیه آمریکا و اسرائیل نیست بلکه علیه مسیحیان علیه یهودیان و علیه همان تعداد انگشت‌شمار معتدل و منطقی طرفداران اسلام است که اعتقادات رادیکالی ندارند."

انتهای پیام

کد N930540