سلیمانی:

روز به روز فضا برای ترویج معارف اهل بیت(ع) فراهم‌تر می‌شود

دهه كرامت

رئیس شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت گفت: جشن‌های «سایه‌سار کریمه» با الهام از جشن‌های «زیر سایه خورشید» در حال برگزاری است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی گفت: آستان قدس رضوی در طول هشت سال گذشته به خوبی توانسته است از عهده برگزاری جشن‌های دهه کرامت برآید و عملکرد خوب آن آستان، الگویی برای آستان حضرت معصومه سلام الله علیها شد تا امسال مجموعه جشن‌هایی را با عنوان «سایه سار کریمه» در 9 استان و 5 کشور خارجی راه اندازی کنند.

دبیر ستاد کانون‌های مساجد کشور با بیان این‌که روز به روز فضا برای ترویج معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام فراهم‌تر می‌شود، اظهار کرد: به منظور گرامی داشت دهه کرامت و ایجاد فضای شور و نشاط معنوی و ترویج معارف رضوی، امسال ضمن نامگذاری روزهای دهه کرامت و انتخاب شعار محوری برای این دهه، حدود 31 سازمان و نهاد در برگزاری جشن‌ها مشارکت دارند.

ارباب سلیمانی با تأکید بر این مطلب که یک عطش معنوی در دنیای پرغبار امروز برای ترویج معارف الهی و شناخت الگوهای برجسته بشری وجود دارد، گفت: خوشبختانه یک فضای همدلی و همزبانی برای اعتلای پرچم مقدس رضوی در داخل و خارج کشور فراهم شده و تلاش خواهیم کرد در مقابل تبلیغات سوئی که تحت عنوان اسلام هراسی می‌شود، مبانی ناب شیعی را به دنیا معرفی کنیم.

وی گفت: در مقابل تحرکات ناجوانمردانه وهابیت، تمسک به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نقطه مشترک جهان اسلام است و اگر محوریت این دو را رعایت کنیم، خواهیم توانست با زبانی مشترک با دنیا سخن بگوییم.

انتهای پیام

کد N930456