مهمترین محور بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران حج

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج و سفرهای عتبات بیانات بسیار مهمی در خصوص وحدت مسلمانان، حج و سایر موضوعات مطرح فرمودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهمترین محوربیانات معظم له بدین شرح است:
** برخی گروههای اسلامی در بعضی کشورها جای دوست و دشمن را اشتباه گرفتند و ضربه اش را خوردند؛اگر مردمی قدر نعمت اتحاد را ندانند خداوند آنها را به اختلاف و درگیری دچار می کند.
** حج ضامن تداوم اسلام و مظهر وحدت و عظمت امت اسلامی است؛ انتقال تجربیات وحدت بخش ملت ایران در کنگره عظیم حج موجب همبستگی، همدلی و اقتدار بیشتر امت اسلامی است.
**حج دو جنبه متفاوت فردی و اجتماعی دارد که رعایت هر دو جنبه در سعادت دنیوی و اخروی حجاج و ملتهای مسلمان، تأثیر استثنایی دارد.
**زیارت خانه خدا و مناسک حج فرصتی بی نظیر برای تطهیر روح، نزدیکی به پروردگار و فراهم کردن توشه تمامی عمراست؛حج مظهر و فرصت واقعی وحدت اسلامی است.
**حج، نمونه ای معنادار از تشکیل امت اسلامی و فرصت بسیار بزرگ برای همزبانی، همدلی و ابراز همدردی مسلمانان جهان است.
**تجلی عظمت امت اسلامی و فرصت تبادل تجربیات از دیگر نکات مهم جنبه اجتماعی حج است؛ بیان و انعکاس تجربیات مفید ملتهای مسلمان، تقویت امت اسلامی را به همراه می آورد.
**مردم ما با درکی ستایش برانگیز، دریافته اند که استکبار جهانی و صهیونیزم، دشمن حقیقی و لجوج ملت ایران و امت اسلامی اند و به همین دلیل در همه اجتماعات عظیم ملی و اسلامی، علیه آمریکا و صهیونیزم شعار داده اند.
**در 36 سال اخیر، استکبار گاه دشمنی با ایران را از زبان و رفتار کشورهای دیگر پیگیری کرده است اما ملت ایران همیشه متوجه بود که این کشورها فریب خورده و آلت دستند و دشمن واقعی، همان آمریکا و اسرائیل است.
**درگیری داخلی در برخی کشورها به بهانه های مذهبی، سیاسی و حتی حزبی، نتیجه قدرناشناسی نعمت وحدت است؛خداوند با هیچ ملتی، قوم و خویشی ندارد و اگر مردمی قدر اتحاد و همدلی را ندانند خداوند آنها را به بلیّه اختلاف و درگیری و خونریزی دچار میکند.
**به پشتوانه حمایت بی پایان مالی استکبار، دهها مرکز و کانون فکری و سیاسی در آمریکا، اروپا، فلسطین اشغالی و کشورهای وابسته، در حال مطالعه و بررسی اسلام و شیعه هستند تا راههای مقابله با عوامل بیدارساز و اقتدار آفرین امت اسلامی را شناسایی و عملیاتی کنند.
**زورگویان جهانی، ایجاد خشونت و تفرقه به نام اسلام را کاملاً جدی دنبال میکنند و در تلاشند با بدنام کردن دین مبین اسلام، به جان هم انداختن ملتها و حتی ایجاد درگیری میان یک ملت، امت اسلامی را تضعیف کنند که انتقال تجربیات وحدت بخش و دشمن شناسانه ملت ایران به دیگر ملتها در ایام حج میتواند این توطئه را خنثی کند.
**مبادا حجاج محترم فرصت بی نظیر تنفس در شهر معطّر پیامبر و حضور عبادی و شوق آور در مکه معظّمه و خانه خدا را با کار بسیار غلط گشت و گذار در بازار و خرید کالا از دست بدهند و حسرت استفاده نکردن کامل از فرصت بی نظیر و نشاط آور حضور در مسجد الحرام و مسجد النبی را برای همه عمر بر دل خود بگذارند.
کد N930413