تقدیر از شاعران برتر رضوی در پایان جشنواره نذر شعر

شعر

همزمان با سالگرد ولادت حضرت امام رضا(ع)، جشنواره ادبی نذر شعر با معرفی و تقدیر از 23 شاعر برگزیده رضوی از سراسر کشور به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، این جشنواره به مناسبت دهه کرامت و بزرگداشت مقام والای حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) برگزار و طی آن بیش از 600 اثر از سراسر کشور دریافت شد.

به گفته رییس فرهنگسرای خاتم، هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و احیای شعر آیینی ، تجلیل از مقام شامخ اهل بیت (ع) به زبان فاخر شعر و تشویق علاقه‌مندان و فعالان ادبیات دینی و آیینی است.

اکبر بختیاری افزود : در این جشنواره از تمامی دوستداران اهل بیت(ع ) و به ویژه شاعران دلباخته آن دو حضرت دعوت شد تا اشعاری را که در ستایش آن بزرگواران سروده اند ارسال کنند تا پس از داوری و انتخاب در قالب مجموعه ای منتشر شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 18 با اشاره به استقبال خوب از این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره با محوریت پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ، شخصیت و سیره حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س)در قالب‌های شعر و قطعه ادبی برگزار و پس از اعلام فراخوان بیش از 600 اثر از 120 شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد.

وی افزود : پس از داوری اشعار توسط هیات داوران جشنواره آقایان حمیدرضا شکار سری ، قاسم صرافان و صابر قدیمی ، 8 نفر به عنوان برگزیده اول تا هشتم و 15 نفر شایسته تقدیر شناخته شدند که در مراسم اختتامیه جشنواره که همزمان با ولادت ثامن الائمه برگزار خواهد شد از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد.

سخنرانی ادبی ، شعرخوانی آیینی ، اجرای موسیقی سنتی و آیین اهدای لوح تقدیر و هدایای برگزیدگان ، از جمله بخش های مختلف این جشنواره ادبی عنوان شده است.

مراسم اختتامیه این جشنواره به همت فرهنگسرای خاتم (ص) و با همکاری معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 18 ساعت 18 روز چهارشنبه چهارم شهریور مصادف با زادروز امام رضا (ع) و آخرین روز دهه کرامت در سالن مجتمع شهید مختار سلیمانی به نشانی یافت آباد، میدان الغدیر، بلوار الغدیر شمالی، میدان جانبازان ، جنب خانه فرهنگ امام علی(ع) برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N930372