یک استاد حوزه:

پیروی و الگو قرار دادن، بهترین راه تکریم از مقام امامزادگان است

دهه كرامت

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد گفت: مهر ورزیدن به خدا، رسول خدا و ائمه‌معصوم و امامزادگان باید از همه کارها نزد ما محبوب‌تر باشد.

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد گفت: مهر ورزیدن به خدا، رسول خدا و ائمه‌معصوم و امامزادگان باید از همه کارها نزد ما محبوب‌تر باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، حجت‌الاسلام لطف‎الله حیات‌الغیب در مراسم بزرگداشت امامزادگان، افزود: در قرآن آمده است شمایی که فرزندان، اموال و تجارت‌تان را به احترام و اکرام بر پیامبران مقدم کردید منتظر عذاب الهی باشید و اگر به آیات شریفه قرآن عمل نکنیم و به‌دنبال این نباشیم که تکریم ائمه را اجرا کنیم، ممکن است مصداق این آیه باشیم.

وی اظهار کرد: مهرورزیدن به خدا و رسول خدا(ص) باید از همه کارها محبوب‌تر باشد و مهر ورزیدن به این امامزادگان از خانه، مال و خانواده ما باید برای ما محبوب‌تر باشد.

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد با اشاره به اینکه در حدیثی آمده است که سه چیز است که به صاحبش مزه و شیرینی ایمان را می‌چشاند، بیان کرد: یکی از آنها این است خدا و پیامبر نزد انسان‌ها همیشه محبوب‌تر است.

حیات‎الغیب گفت: پیامبراکرم(ص) در حدیث ثقلین فرمود من دو چیز ارزشمند در میان شما می‌گذارم یکی قرآن و دیگری اهل‌بیت من است، اهل‌بیتی که تا امروز مردم با بهره‌مندی از این دو در مسیر هدایت و رسیدن به قله‌های رفیع بشریت تمام توان خود را به‎کار بگیرند و به آن برسند، هدایتی که نور است و وجود این امامزادگان نیز سراسر نور است.

وی تصریح کرد: اگر در زمان حیات این امامزادگان فقط خود آنها تبلیغ می‌کردند اکنون هزاران مبلغ در این مسیر حرکت می‌کنند و مردم را هدایت می‌کنند و حضور نورانی این امام‌زادگان سبب شده مردم در این‌جا جمع شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه راه مودت به ائمه پیروی کامل و الگو قرار دادن آنهاست، اضافه کرد: قلب مؤمن پُر از خوف الهی بوده و به غیر از خدا در آن وجود ندارد و بنابراین بهتر است که قدم به قدم در مسیر اهل‌بیت(ع) برویم.

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد با اشاره به اینکه راه دوم مودت به ائمه ابراز علاقه و محبت است، عنوان کرد: افرادی هستند که ادعای شیعه بودن دارند ولی به زیارت امام‌زادگان و اهل‌بیت نمی‌روند این افراد لیاقت ندارند و انسان باید لیاقت پیدا کند که در جوار یک امام‌زاده باشد و یا امامی جواب سلامش را بدهد چراکه در زمان سلام دادن، امام به شما توجه می‌کند و این‌کار ما ابراز علاقه است.

وی در رابطه با دلیل سوم محبت و تکریم کردن به اهل‌بیت با اشاره به داستان اصحاب کهف، گفت: بعد از اتفاق افتادن داستان اصحاب کهف بعد از چند صدسال که بر سر جنازه آن‌ها رفتند دو دسته بودند، یک دسته اعتقاد به تکریم داشتند. عده‌ای گفتند مسجد و میعادگاهی درست کنیم که مردم با ورود به اینجا با خداوند راز و نیار کنند، همین کاری که الان اداره اوقاف در سراسر کشور انجام داده است، چراکه این امامزادگان فرزندان رسول خدا هستند.

وی گفت: وظیفه ما در مقابل آن‌ها این است که آنها را تعظیم و تکریم کنیم، پیامبر(ص) هم گاهی برای شهدا گریه می‌کرد.

انتهای پیام

کد N930327