وزیر خارجه عراق: برای مقابله با فساد چاره‌ای جز انقلاب نداریم

سیاسی

وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینکه فساد در کشورش به یک فرهنگ و عادت تبدیل شده، بر لزوم "انقلاب" علیه این پدیده تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله عراق، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق و رئیس ائتلاف ملی این کشور در مراسم هفدهمین سالگرد شهادت محمد محمد صادق الصدر و پسرش با تاکید بر اهمیت ادامه اصلاحات در عراق و حرکت به سوی توسعه و عدالت گفت: فساد به کاری عادی در سیاست، اقتصاد و دستگاه قضایی عراق تبدیل شده و چاره‌ای جز انقلاب در ساختار داخلی این دستگاه‌ها نیست.

الجعفری گفت: کشورهای جهان از جمله فرانسه و ایران با قیام علیه همین چالش‌ها پیروزی را محقق کردند. ملت‌هایی که اراده‌ای قوی دارند می‌دانند در میادین نبرد چگونه پیروز شوند.

رئیس ائتلاف ملی عراق با تاکید بر اینکه عراق بی شک رو به ترقی است تظاهرات مردمی این کشور را ستود و آن را در راستای خدمت به مردم توصیف کرد. وی یادآور شد که "مردم عراق هرگز شهدای خود را فراموش نخواهند کرد و امانت دار تاریخ و حال حاضر خود خواهند ماند."

جعفری با اشاره به اینکه تظاهرات مردمی عراق بشارتی خوب و نشان دهنده عزم محرومان جامعه است گفت: جهان از بحران‌های مختلفی رنج می‌برند و عراق نیز بخشی از این جهان است اما ملت‌های آگاه و هوشیار براین سختی‌ها فائق آمده و بهتر از قبل از این بحران‌ها خارج می‌شوند.

آیت‌آلله سید علی سیستانی، مرجعیت عالی قدر شیعیان عراق روز جمعه با تاکید بر لزوم تسریع در روند محاکمه "فاسدان و سارقان اموال عمومی" حمایت از مسئولان این امر در مقابل تهدیدات مفسدان و اشخاص وابسته به آنان را خواستار شده بود.

انتهای پیام

کد N930319