سه کشته و 17 زخمی طی درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی عین الحلوه در لبنان

منابع لبنانی از وقوع درگیری‌های شدید میان جنبش فتح فلسطین و افراد مسلح تندرو در اردوگاه فلسطینی عین الحلوه در لبنان و کشته شدن سه تن در این درگیری‌ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع لبنانی اعلام کردند که در پی درگیری‌های شدید میان جنبش فتح و افراد مسلح گروه "جند الشام" در اردوگاه عین الحلوه در شهر صیدا در جنوب لبنان که بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در این کشور است سه عضو فتح کشته و 17 تن زخمی شدند.

این درگیری‌ها پس از تلاش برای ترور "سعید العرموشی" فرمانده امنیت فلسطین در شهر صیدای لبنان شدت گرفت.

"منیر المقدح" فرمانده گروه‌های امنیتی مشترک فلسطین در لبنان اعلام کرد که شب گذشته درگیری‌ها پایان یافت و در واقع این درگیری‌ها با گروهی تندرو نیست بلکه با گروهی از مجرمانی است که اقدام به بستن راه‌ها و کشتن بی‌گناهان می‌کنند.

به گفته المقدح، درگیری‌ها در پی تشییع جنازه یکی از فلسطینی‌ها در اردوگاه و زمانی رخ داد که برخی افراد مسلح از چند طرف به سمت العرموشی تیراندازی کردند اما گروه‌های امنیتی فلسطینی مانع حملات آن‌ها شدند.

طرفین در این درگیری‌ها از مسلسل و راکت استفاده کردند و یک گلوله "بی 7" به یک منزل در محله حطین اصابت کرد.

منابع مذکور تاکید کردند که در پی این درگیری‌ها، تماس‌های گسترده‌ای میان رهبران گروه‌های فلسطینی حاضر در اردوگاه عین الحلوه آغاز شد که منجر به آتش بس در داخل این اردوگاه شد.

در همین راستا، علی برکه نماینده جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در لبنان از تماس‌های گسترده خود با طرف‌های مختلف لبنانی و فلسطینی برای تثبیت آتش بس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، علی برکه از تماس‌های خود با خضر حمود رئیس سازمان اطلاعات ارتش لبنان در منطقه جنوب خبر داد که حوادث اردوگاه عین الحلوه را دنبال می‌کند و تلاش‌های گسترده‌ای برای تثبیت آتش بس انجام داده است.

برکه همچنین با "اشرف دبور" سفیر فلسطین در لبنان، رهبران گروه‌های فلسطینی عضو سازمان آزادیبخش "ساف" در لبنان، رهبران ائتلاف گروه‌های فلسطینی در لبنان، گروه‌های اسلامی و انصار الله و ژنرال ابو العبد لینو و برخی تشکل‌های مردمی در اردوگاه عین الحلوه تماس برقرار کرده است.

این تماس‌های نماینده حماس در لبنان زمینه ساز آتش بس میان طرف‌های درگیر شد و تلاش‌ها برای تثبیت آن به منظور حفظ امنیت و آرامش اردوگاه عین الحلوه و حفظ صلح داخلی در صیدا و اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در آن ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N930244