درگیری معترضان با پلیس بیروت بیش از ۷۵ مجروح بر جا گذاشت

سیاسی

تظاهرات غیرسیاسی در میدان شهدای بیروت که با مداخله پلیس به خشونت کشیده شد، دست کم ۷۵ مجروح داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی استار لبنان، تظاهرات کنندگان در میدان شهدای بیروت با نیروهای پلیس درگیر شدند. بر این اساس روز شنبه هزاران نفر در این میدان دست به تظاهرات زدند که پس از مداخله پلیس به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.

طبق این گزارش پلیس برای جلوگیری تظاهرات کنندگان به مراکز حساس شهر اقدام به متفرق کردن معترضین با شلیک گاز اشک آور و خودروهای آب پاش کرده که این اقدام با واکنش آنها مواجه شده است. گزارش ها حاکی است درگیری پلیس با معترضین دست کم ۷۵ مجروح داشته است.

رسانه ها اعلام کردند معترضین در پاسخ به درخواست سازمان های مدنی و در اعتراض به معضل زباله ها به خیابان های پایتخت آمده اند. گفته می شود سازمان دهنده اصلی این تجمع غیرسیاسی کارزار موسوم به «یوریک» بوده است. معترضان همچنین خواستار استعفای وزیر محیط زیست لبنان به خاطر رسیدگی نکردن به معضل عدم جمع آوری زباله ها هستند.

طبق این گزارش تلاش معترضان برای ورود به محوطه پارلمان لبنان با مداخله نیروهای امنیتی ناکام مانده است. در عین حال وزیر کشور لبنان از نیروهای امنیتی خواسته است به سوی معترضان شلیک نکرده و برای پایان دادن به اعتراضات به روش مسالمت آمیز تلاش کنند.