پر بیننده های سیاسی شنبه:سوال درباره مدرک تحصیلی اعضای کمیسیون برجام/پیش بینی سرنوشت روحانی در قدرت

اعضای کمیسیون بررسی برجام که هفته گذشته در مجلس و با رای مخفی نمایندگان انتخاب شدند، ترکیبی از نمایندگانی هستند که علاوه بر تنوع در نگاه سیاسی و عضویت در گروه های سیاسی دارای مدارک تحصیلی متفاوت و بعضا بی ارتباط با موضوع برجام هستند.

اعضای کمیسیون بررسی برجام که هفته گذشته در مجلس و با رای مخفی نمایندگان انتخاب شدند، ترکیبی از نمایندگانی هستند که علاوه بر تنوع در نگاه سیاسی و عضویت در گروه های سیاسی دارای مدارک تحصیلی متفاوت و بعضا بی ارتباط با موضوع برجام هستند.

آنچه در نگاه اول به نظر می رسد این است بررسی و نقد و تحلیل موضوعی حقوقی با رویکرد هسته ای همچون برجام، شاید نیاز به تخصص و آشنایی کامل با موضوعات حقوقی و هسته ای ضروری به نظر برسد. اینجا را ببینید.روزنامه‌ کیهان، روزنامه "وال استریت ژورنال" را با خیابان "وال استریت" نیویورک اشتباه گرفته‌ و بر مبنای ادعای طرح شده در مقاله‌ نشریه فوربس، همکار ایرانی روزنامه "وال استریت ژورنال" را رابط مقامات امریکایی با رهبران جنبش سبز قلمداد کرده‌اند.اینجا را ببینید.اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی به نقل از مهدی هاشمی، صفحه فیس بوکش را به روز کردند. اینجا را ببینید.حجت الاسلام غرویان گفت: آيت‌ا... هاشمي، آقاي روحاني و سيدحسن خميني داراي يك ديدگاه مشترك درباره حقوق مردم، عقلانيت و اعتدال هستند. اين افراد براي رأي مردم ارزش و اعتبار قائل هستند و رأي مردم را حق‌الناس مي‌دانند. اینجا را ببینید.


حجت الاسلام ناصر سقاي بي ريا مشاور محمود احمدي نژاد در امور روحانيت در نيشابور گفته بود: آقاي احمدي نژاد نقل مي کرد که من در اولين سفري که به ازبکستان يا يکي از کشورهاي آسياي ميانه داشتم ديدم استقبال مردمي مثل سفرهاي استاني است و مردم از يک ساعت قبل جمع شده و تکبير مي گويند. اینجا را ببینید.

کمال الدین پیرموذن، نماینده اردبیل در مورد چگونگی ورود نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری همانند سعید جلیلی،محسن رضایی ،حداد عادل و قالیباف در انتخابات مجلس دهم گفت: آنهایی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند قطعا کاندیدای ریاست جمهوری آینده نیستند زیرا در حال حاضر فضا به نفع آقای روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است. اینجا را ببینید.


سال 1356 مراسم عقد یکی از جوانان و مبارزان انقلاب اسلامی و از اعضای مکتب جوانان آل محمد در مسجد سمنانی‌های مقیم تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برگزار شد. اینجا را ببینید.

موضع رئیس‌جمهور در مخالفت با بررسی صلاحیت نامزدها تعجب ناظران را برانگیخت. روحانی می‌گويد: مگر مجلس اول پس از انقلاب اسلامی که در آن زمان حتی شورای نگهبان نیز وجود نداشت و همه حتی گروهک‌های مخرب در آن حضور داشتند بهترین مجلس تاریخ این کشور نبود؟ اینجا را ببینید.


در مراسم اختتامیه ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) که روز سه شنبه 27 مرداد ماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، دکتر عراقچی معاون وزیر امور خارجه درخصوص توافقات هسته‌ای اخیر توضیحاتی را به حضار ارائه کرد ولی آقای قالیباف شهردار تهران سخنران دیگر این جلسه بلافاصله پس از آقای عراقچی پشت تریبون قرار گرفت و به شدت توافقات هسته‌ای را تخریب کرد و زیر سئوال برد! اینجا را ببینید.

روز پنج‌شنبه نخستین کنگره حزب موسوم به اتحاد ملت ایران با حضور افراد دخیل در فتنه 88 و نیز اعضای حزب منحله مشارکت تشکیل شد. با نگاهی به برخی اعضای حاضر در این نشست کاملا مشخص می‌شود که حزب فتنه‌گر و منحله مشارکت این بار با نقابی جدید کار خود را برای فتنه‌ای دیگر آغاز کرده است. اینجا را ببینید.

کد N930029