وزیر خارجه لیبی مداخله نظامی غرب در کشورش را بعید دانست

ليبي

وزیر خارجه لیبی با درخواست از کشورهای عربی برای حملات هوایی به مواضع داعش در لیبی، گفت که اقدام انگلیس یا دیگر کشورهای غربی برای مداخله نظامی در لیبی را بعید می‌داند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابة الاهرام، "محمد الدایری"، وزیر خارجه لیبی در سخنانی پس از دیدار با "فیلیپ هاموند"، همتای انگلیسی خود خواهان کمک تسلیحاتی به دولت موقت در طبرق جهت مقابله با تروریست‌ها شد و گفت که در جریان دیدارش از فیلیپ هاموند خواسته است تا ارسال مهمات و تجهیزات دید در شب به لیبی سریعتر انجام شود.

وی با بیان اینکه از انگلیس نخواسته است حملات هوایی به لیبی داشته باشد، تصریح کرد که پیش بینی نمی‌کند دولت‌های غربی در حملات نظامی علیه داعش در لیبی شرکت کنند.

این مقام لیبیایی افزود:‌ در صورتی که در آینده رخدادهایی مشابه اقدامات در سرت صورت بگیرد، ما از کشورهای دوست خواهیم خواست تا حملات هوایی علیه داعش داشته باشند.

الدایری اظهار امیدواری کرد که کشورهای عربی کمک‌های نظامی ارائه داده و حملات نظامی علیه داعش داشته باشند.

وی همچنین به این امر اذعان کرد، علی رغم این که سازمان ملل ارسال سلاح به "ارتش ملی لیبی" را ممنوع کرده است، اما دولت موقت در طبرق سلاح‌هایی را به دست آورده است.

وی گفت:‌ این یک مسأله محرمانه نیست، ما از طریق بازار سیاه تسلیحاتی را به دست آورده‌ایم.

پیشتر و در پی کشته شدن 30 گردشگر انگلیسی در یک حمله تروریستی در سوسه در تونس در ژوئن گذشته، "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس عنوان داشت که احتمال دارد کشورش حملات هوایی در لیبی یا عراق و سوریه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N929865