ولایتی:

در حفظ هویت پزشکان ایرانی بکوشیم

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي,پزشک

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت:‌ از آیت الله آملی لاریجانی می‌خواهیم که راهی را به ما نشان دهد تا بتوانیم حکمت را به جامعه پزشکی بازگردانیم.

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، دکتر علی‌اکبر ولایتی در دیدار مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران با رییس قوه قضاییه که با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی در حوزه‌ ریاست قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد:‌ همکاری و نزدیکی بین دستگاه قضایی و حوزه پزشکی از ضرورت‌های بسیار مهم است. در گذشته پزشکی ما با علوم دینی و انسانی توام بوده و پزشکی منهای حکمت فاقد معنا بوده است.

وی ادامه داد: در گذشته هر کس دارای سمت پزشکی بود در کنار آن دستی در فلسفه و علوم دینی داشت و دوره‌های مختلفی از عرفان و فلسفه را گذرانده بود.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم رمز موفقیت پزشکان گذشته را بیان کنیم باید بگوییم که علم آن‌ها جامع جمیع علوم حکمت بوده و ما می خواهیم که آیت الله آملی لاریجانی راهی را به نشان دهد تا بتوانیم حکمت را به جامعه پزشکی بازگردانیم.

ولایتی تصریح کرد: نکته دیگر ایرانی بودن پزشکان است و ما در رابطه با این موضوع جدی هستیم که پزشکانی که ایرانی هستند هویت‌شان حفظ شود به این دلیل که اکثر آن‌ها در گذشته کتاب‌شان فارسی بوده و باید بتوانیم آن‌ها را حفظ کنیم. برای مثال دانش‌نامه اعلایی شیخ الرئیس که اگر در حفظ نام آن‌ها دقت نکنیم، ممکن است هر روز صاحب جدیدی را پیدا کند.

وی با بیان این مطلب اظهار کرد: اخیرا امارات مدعی شده است که ابوعلی سینا متعلق به آنجا است. بنابراین باید در حفظ هویت پزشکان ایرانی‌مان تلاش کنیم و اگر در سال روزی را تحت عنوان روز پزشک می‌نامیم، بهترین راه برای تثبیت ایرانی بودن، پزشکان‌مان هستند.

انتهای پیام

کد N929747