تاکید ائتلاف ضد داعش بر اهمیت پایگاه اینجرلیک ترکیه

سیاسی

رئیس ستاد مشترک عملیات ضد داعش بر اهمیت استفاده از موقعیت استراتژیک پایگاه اینجرلیک ترکیه در حمله به مواضع داعش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «کوین کلی» رئیس ستاد مشترک عملیات ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، بر اهمیت استفاده از پایگاه «اینجیرلیک» واقع در استان آدانا ترکیه جهت حملات هوایی علیه این گروه تروریستی تاکید کرد.

وی افزود: این پایگاه هوایی در عملیاتی که ائتلاف بین المللی ضد داعش علیه این گروه تروریستی انجام می دهد، از موقعیت مناسب و ممتازی برخوردار است.

کلی اظهار داشت: پایگاه اینجرلیک به دلیل نزدیکی به مواضع داعش در عراق و سوریه مکان مناسبی برای استقرار و آغاز عملیات جنگنده های اف 16 است و این جنگنده ها در سریع ترین زمان ممکن، می توانند به پرواز درآمده و اقدام به سوخت گیری کنند.

لازم به ذکر است، پس از مورد هدف قرار گرفتن مواضع داعش در سوریه به وسیله ترکیه، دولت این کشور، اجازه استفاده از این پایگاه را به ائتلاف ضد داعش داد.

علی رغم اینکه حدود یک سال از آغاز ائتلاف نمایشی ضد داعش به رهبری آمریکا می گذرد، حملات این ائتلاف به مواضع این گروه تروریستی نتوانسته است، مانع پیشروی داعش در عراق و سوریه شود.