مخالفت چین با تشدید تنش‌ها در شبه‌جزیره کره

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد، پکن توقف تمامی فعالیت‌هایی را که منجر به تشدید تنش‌ها در شبه‌جزیره کره می‌شود و حل تمامی مشکلات از طریق مذاکرات را خواستار شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "هوآ چوئینگ"، سخنگوی وزارت امور خارجه چین درخصوص موضع کشورش نسبت به رویدادهای اخیر در شبه‌جزیره کره گفت: چین با قاطعیت خواستار صلح و ثبات منطقه‌ای و مخالف با هرگونه فعالیتی است که باعث تشدید تنش‌ها شود. ما از هر دو طرف می‌خواهیم تا خونسردی خود را حفظ کرده، خویشتنداری پیشه کنند، وضعیت کنونی را از طریق مذاکره و تماس حل کرده و از هرگونه اقدامی که منجر به تشدید تنش‌ها می‌شود، جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: چین که در نزدیکی شبه‌جزیره کره واقع شده به شدت به وضعیت این شبه‌جزیره توجه دارد و نسبت به تحولات اخیر به شدت نگران شده است. چین آماده است تا به همراه تمامی طرفین درگیر تمامی اقدامات لازم را برای دستیابی به صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره انجام دهد.

از روز پنجشنبه پس از تبادل آتش میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی در بخش غربی منطقه غیرنظامی کره شرایط در شبه‌جزیره کره به شدت وخیم شده است.

به گفته کره جنوبی، کره‌شمالی اولین شلیک را انجام داده است. هدف این حملات بلندگویی‌هایی بودند که کره‌جنوبی از آنها برای کمپین تبلیغاتی‌اش علیه پیونگ‌یانگ استفاده می‌کند.

این در حالی است که کره‌شمالی این مساله را که اولین شلیک از طرف پیونگ‌یانگ بوده، رد می‌کند.

فرمانده کل ارتش کره‌شمالی به کره‌جنوبی 48 ساعت فرصت داده تا این بلندگوها را جمع کند و تهدید کرده اگر کره‌جنوبی از جمع‌آوری این بلندگوها امتناع کند، عملیات نظامی خود را آغاز می‌کند. این اولتیماتوم ساعت 17 (به وقت محلی) امروز (شنبه) منقضی می‌شود.

انتهای پیام

کد N929544