در سال 2010 و 2011 نتانیاهو دستور حمله هوایی به ایران را داده بود، اما برخی از ارتشی‌ها مانع آن شدند

انتخاب نوشت:


من و نتانیاهو چندین بار به نیروی هوایی دستور حمله به تاسیسات هسته ای ایران را دادیم، اما گابی اشکنازی رئیس ستاد مشترک اسرائیل در سال 2010 مانع از آن شد و گفت ارتش اماده ی عملیات نیست.

وزیر جنگ سابق اسرائیل گفت: بنیامین نتانیاهو می خواست به تاسیسات هسته ای ایران درسالهای دوهزار و ده و دوهزار و یازده حمله کند اما برخی از همکاران من در ارتش اسرائیل مانع او شدند.

به گزارش «انتخاب»، ایهود باراک وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اظهار داشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سالهای دوهزار و ده و دوهزار و یازده می خواست به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند اما همکاران وی(ایهود باراک) جلوی نتانیاهو را گرفتند.

وی افزود: من و نتانیاهو چندین بار به نیروی هوایی دستور حمله به تاسیسات هسته ای ایران را دادیم، اما گابی اشکنازی رئیس ستاد مشترک اسرائیل در سال 2010 مانع از آن شد و گفت ارتش اماده ی عملیات نیست.

باراک اضافه کرد: دفعه ی بعد  موشه یعالون و یوووال استینتز مانع حمله به ایران شدند.

وی سپس ضمن انتقاد از یعالون و استیتر که هم اکنون از وزرای کابینه نتانیاهو هستند، گفت:  این دو اکنون وقتی بحث ایران پیش می آید، جنگ طلب ترین هستند. اگر این دو نظرشان مثبت بود، آرا بیشتری در جلسه تصمیم گیری در مورد حمله به ایران بدست می آوردیم، و نهایتا عملیات انجام می گرفت.

52261

کد N929456