طی چند هفته صورت می‌گیرد؛

استقرار گروه دوم شورشیان تحت آموزش آمریکا در سوریه

جنگ,سوريه

منابع دیپلماتیک اعلام کردند که سری دوم شورشیان سوری که توسط آمریکا در ترکیه آموزش می‌بینند احتمالا طی هفته‌های آتی در سوریه مستقر شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز ، سری دوم شورشیان سوری درحال حاضر به دست مربیان نظامی آمریکایی و انگلیسی در ترکیه آموزش می‌بینند و به محض پایان دوره آموزش ظرف هفته‌های آتی به سوریه خواهند رسید.

به گفته منابع دیپلماتیک مکانی که این شورشیان در آنجا مستقر خواهند شد با توجه به تغییرات اخیر در درگیری‌ها در سوریه مشخص خواهد شد.

به گفته دیپلمات‌های آگاه ممانعت از انتقال تروریست‌های خارجی و امدادرسانی به آن‌ها در مرزهای ترکیه احتمالا اوضاع جنگ را تغییر خواهد داد.

پیشتر جبهه تروریستی النصره در واکنش به حملات آمریکا، تعدادی از این شورشیان آموزش دیده توسط واشنگتن را ربوده بود.

آمریکا با همکاری ترکیه، قطر، اردن و عربستان طرحی را آغاز کرده است که براساس آن قرار است بیش از 5000 مخالف سوری مورد تایید واشنگتن توسط کارشناسان نظامی پنتاگون در ترکیه و اردن آموزش ببینند و کم‌کم اداره امور در مناطق خارج از کنترل دولت سوریه را به دست بگیرند.

هدف از آموزش این نیروها که با تجهیزات مدرن آمریکایی از جمله زره‌پوش‌های مجهز به مسلسل مسلح شده‌اند، مقابله با داعش اعلام شده است.

انتهای پیام

کد N929355