«یونهاپ نیوز» مدعی شد:

پیونگ یانگ خود را آماده پرتاب موشک می‌کند

سیاسی

منابع رسمی دولت سئول اعلام کردند که کره شمالی تحرکات نظامی خود را افزایش داده و اقدام به استقرار سیستم های موشکی در نزدیکی خطوط مرزی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «یونهاپ نیوز» به نقل از یک منبع آگاه از تشدید تحرکات نظامی پیونگ یانگ در مرز مشترک بین دو کره خبر داد.

به گفته این منبع آگاه، پیونگ یانگ موشک های اسکاد و رودونگ را به ترتیب در دو منطقه «وونسان» و استان «پیونگان» مستقر کرده است.

این منبع مدعی شد: به نظر می آید که پیونگ یانگ بدنبال زمان مناسب برای تبادل آتش است تا در راستای اهداف راهبردی خود تنش ها در شبه جزیره کره را افزایش دهد.

گفته می شود که برد سیستم های موشکی رصد شده به ترتیب ۵۰۰ کیلومتر برای موشک نزدیک برد اسکاد و ۱۲۰۰ کیلومتر برای موشک رودونگ است.

 پیونگ یانگ هشدار داده است که اگر همسایه جنوبی تا ساعت ۵ بعد از ظهر امروز شنبه به تبلیغات منفی که از بلندگوهای مرزی پخش می شود خاتمه ندهد به اقدام نظامی متوسل خواهد شد.

استفاده از این بلندگوها برای سال های متمادی یکی از حربه های کره جنوبی برای تحت فشار قرار دادن همسایه شمالی خود بوده است. اما در سال ۲۰۰۴ و در فاصله زمانی که سئول – پیونگ یانگ سعی به بهبود روابط خود داشتند، توافقی دو جانبه برای پایان بخشیدن به این قبیل تبلیغات صورت گرفت.

این بلندگوها مجددا از دو هفته پیش به عرصه جنگ تبلیغاتی علیه پیونگ یانگ بازگردانده شد.