العربی الجدید: احتمال دارد آمریکا داعش را به رسمیت بشناسد

واحد مرکزی خبر نوشت:

العربی الجدید نوشت نگاهی به وحشیگری های گذشته بسیاری از کشورها نشان می دهد احتمال به رسمیت شناخته شدن گروه دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش) وجود دارد.

به گزارش العربی الجدید، بدر الراشد در مطلبی در این پایگاه نوشت: مجله آمریکایی فارن پالیسی فرضیه ای درباره ائتلاف احتمالی آمریکا با گروه دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش در آینده» مطرح کرده است که در شرایط کنونی عجیب به نظر می رسد. روزا بروکس در مقاله خود نوشته است «گروه داعش هزاران عراقی و سوری را کشته و مرتکب جنایت قتل دسته جمعی زندانیان بی دفاع و به بردگی کشیدن زنان شده است اما نگاهی به تاریخ کشورهای غربی نشان می دهد، این موضوع مانع از آن نمی شود که این گروه در عرصه بین المللی به رسمیت شناخته شود.»

شاید نکته قابل توجه تر در این مقاله آن باشد که روزا بروکس نویسنده آن پیش از این به عنوان مشاور اداره امور سیاسی وزارت دفاع آمریکا و نیز مشاور وزارت خارجه فعالیت می کرده است.

بروکس در مقاله خود به نمونه هایی از جنایاتی که پس از انقلاب سال 1789 فرانسه در این کشور اتفاق افتاد و نیز جنایاتی که عثمانی ها بین سال های 1915 تا 1918 علیه ارامنه مرتکب شدند و همچنین جنایات آلمان در دوره نازی ها اشاره کرد و افزود با این حال در نهایت می بینیم که فرانسه، ترکیه و آلمان با وجود ارتکاب همه این جنایات هولناک اکنون از نزدیک ترین متحدان و دوستان آمریکا هستند.

نویسنده مقاله در ادامه تاسیس کشورها را فرایندی می داند که همیشه با خونریزی همراه است و در این خصوص به جنگ سی ساله در اروپا و نیز جنگ مبارزه با برده داری در آمریکا اشاره می کند که صدها هزار نفر قربانی آن شدند تا پس از آن آمریکا قوی تر از گذشته شود.

به نظر بروکس نادیده گرفتن رابطه بین وحشیگری های کنونی دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش) و وحشیگری های گذشته دهها کشور نوظهور کنونی، به درک نادرست از آنچه به نظر ما خشونت های بی معنای داعش است منجر می شود و به شکست تلاش های آمریکا برای نابودی تروریسم در منطقه می انجامد. وی معتقد است حملات هوایی آمریکا علیه داعش نه تنها به تضعیف آن کمکی نکرده است بلکه باعث تثبیت عمل انجام شده، شده است و به افزایش خصومت آن علیه غرب کمک کرده است در نتیجه نویسنده راهبرد مبتنی بر مهار و به رسمیت شناختن (داعش) را برای سوق دادن آن به توقف وحشیگری های خود پیشنهاد می کند.

52261

کد N929052