ابراهیمی‌ترکمان:

از 21 نفر از خادمان رضوی تجلیل می‌شود

امام رضا ع ,سازمان فرهنگ و ارتباطات,جشنواره امام رضا ع

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: بخش بین‌الملل جشنواره امام رضا(ع) از سال 87 آغاز شده و تا امروز فعال است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی ترکمان در مراسم افتتاحیه مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی از سری برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اظهار کرد: امام رضا (ع) در حدیثی به ما توصیه می‌کند که همواره نسبت به خداوند حسن‌ ظن داشته باشید، چرا که هر کسی به خداوند حسن ظن داشته باشد خداوند با حسن ظن او همراه است. علت این‌که در روایات ما توصیه شده که حسن ظن داشته باشیم این است که در حسن ظن انسان ذکر خداوند را می‌گوید. انسان در دنیا نسبت به همه چیز غافل است جز خودش و خداوند می‌خواهد با داشتن این حسن ظن انسان از یاد خود کاسته و به سمت خداوند برود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه سیزدهمین جشنواره رضوی در کشور ما آن هم در دهه کرامت برگزار می‌شود، افزود: از سال 87 بخش بین‌الملل جشنواره آغاز شده و تا امروز فعال است و از بیش از 21 نفر از خادمان رضوی ادوار گذشته در این جشنواره دعوت شده‌ است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه جشنواره رضوی ابتدا در 8 کشور برگزار می‌شد ولی امروز در 79 کشور برگزار می‌شود، گفت:. مهمانان مختلفی از کشورهای مختلف برای این جشنواره دعوت شده‌اند. مهمترین مسأله این است که این بخش از جشنواره در تهران برگزار می‌شود آن هم در ظل جشنواره امام رضا (ع) و ان‌شاءالله تداوم پیدا می‌کند.

ابراهیمی‌ترکمان افزود: از کسانی که در جشنواره رضوی سال‌های گذشته شرکت کرده بودند دعوت شده تا امسال مجمع خادمان رضوی تأسیس شود و اعضای این مجمع از کشورهای مختلف هستند و هر سال به تعداد آنها افزوده می‌شود. اساسنامه این مجمع هم به تصویب رسیده است.

وی گفت: چندین نشریه به نام امام رضا (ع) اختصاص پیدا کرده و بیش از 20 فیلم مستند به کشورهای مختلف ارسال شده است.

وی گفت: صبح یکشنبه نیز مراسم تکریم بانوان خادم رضوی برگزار می‌شود. امسال قرار بود که در این جشنواره از مرحوم آیت‌الله آصفی تجلیل شود که به رحمت خدا رفتند همچنین از دو مهمان دیگر هم تجلیل به عمل می‌آید.

انتهای پیام

کد N929047