حسینی با اشاره به بیانات اخیر رهبری،

ایجاد اختلاف در بین دولت‌ها و ملت‌ها از اهداف اساسی دشمن است

رهبري,مقام معظم رهبري

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از اهداف اساسی دشمن را ایجاد اختلاف در بین دولت‌های منطقه و ملت‌ها دانست و گفت: با عنایت به این موضوع نباید بحث توافق هسته‌ای باعث دو دسته شدن مردم به دو گروه موافق و مخالف شود بلکه همه باید برای دستیابی به حق مردم، همدل و همزبان باشند.

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار علما، صاحب‌نظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در مورد تلاش آمریکا برای سواستفاده از نتایج مذاکرات گفت: بعد از تعیین شدن نتایج مذاکرات باید جلوی نفوذ آمریکایی‌ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با هدف مشخص نابودی جمهوری اسلامی در منطقه فعالیت می‌کنند تاکید کرد : نه تنها هیچ‌گاه نباید به آمریکا اعتماد کرد بلکه نباید فراموش کرد که آمریکا از سر استیصال و درماندگی حق غنی سازی و در نهایت توافق را پذیرفت؛ موضوعی که مقامات آمریکا همچون جان کری به صراحت به آن اذعان کرد و گفت که اگر توافق حاصل نمی‌شد، آمریکا هم‌پیمانانشان را از دست می‌داد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه فشار بین‌المللی، مقاومت ملت بزرگ ایران و تدابیر رهبر معظم انقلاب باعث به نتیجه رسیدن مذاکرات شد گفت که اگر این عوامل نبود رضایت رژیم صهیونیستی و آمریکا جز با نابودی جمهوری اسلامی محقق نمی‌شد که قطعا هیچگاه این اتفاق رخ نمی‌دهد.

حسینی در ادامه یکی از اهداف اساسی دشمن را ایجاد اختلاف در بین دولت‌های منطقه و ملت‌ها دانست و گفت: در چنین شرایطی مردم و دولتمردان باید هوشیاری لازم نسبت به نقشه شوم دشمن برای ایجاد اختلاف و تفرقه را داشته باشد. با عنایت به این موضوع نباید بحث توافق هسته‌ای باعث گروه‌بندی و جناح‌بندی موافق و مخالف شود بلکه همه باید دست به دست هم برای شناسایی نقاط ضعف برجام کمک کنند تا راه‌های نفوذ بسته شود و به دنبال آن اهداف دشمن تحقق پیدا نکند.

وی با اشاره به بخش دیگری از بیانات مقام معظم رهبری در مورد نقشه دشمن برای ایجاد اختلاف و نفوذ گفت: نباید موضوع برجام به دو دسته شدن مردم به دو گروه موافق و مخالف تقسیم شود بلکه همه باید برای دستیابی به حق مردم همدل و همزبان باشند.

حسینی در مورد راه‌کارهای مقابله با نقشه دشمن برای ایجاد اختلاف در دنیای اسلام گفت: تمام هم و غم آمریکا ایجاد اختلاف در بین کشورهای مسلمان است که برای رسیدن به این مهم جنایاتی از سوی عربستان در یمن انجام می‌شود و یا اینکه با دادن پول‌هایی به ایجاد تفرقه بین مسلمانان می‌پردازد.

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری ملت‌های مسلمان در برابر این نقشه‌ها و دوری از درگیری در مسائل کوچک به جنایات داعش اشاره و اظهار کرد: آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی سال‌ها برای ایجاد داعش برنامه‌ریزی کردند که باید مسلمانان با هوشیاری در برابر داعش ایستادگی کنند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه تضعیف محور مقاومت در منطقه را عامل سلطه اسرائیل دانست و گفت که تمامی مسلمانان باید با آگاهی و کنار گذاشتن اختلافات از بروز این خطر بزرگ جلوگیری کنند.

به گفته وی حسینی مسلمانان می‌توانند به عنوان امت واحده اسلامی اقتدار جهان اسلام را به نمایش بگذارند و جلوی نقشه شوم آمریکا برای اسلام هراسی ایستادگی کنند.

انتهای پیام

کد N928990