رایزن بازرگانی سفارت ایران در باکو اعلام کرد:

نمایشگاه‌های تهران مقصد هیئت های تجاری آذربایجان

رایزن بازرگانی سفارت کشورمان در باکو گفت: دفتر رایزنی بازرگانی سفارت کشورمان در آذربایجان طی ماه گذشته با همکاری کنفدراسیون ملی تشکل‌های کارفرمایی آذربایجان و بنیاد توسعه صادرات و سرمایه گذاری این کشور «آذپرومو» ، چهار هیات تجاری را به نمایشگاههای تهران اعزام کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ سید جعفر شهیدی با اعلام این خبر افزود: فعالان اقتصادی حوزه صنایع و تجهیزات کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی جمهوری آذربایجان، از 29 تیر تا یکم مردادماه در نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران شرکت کردند.

وی شناسایی بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این بخش صنعتی کشور را از اهداف هیات آذری دانست و خاطر نشان کرد: این هیات با تبادل اطلاعات و ارائه نوین ترین تولیدات جمهوری آذربایجان، در جریان پیشرفت های این حوزه نیز قرار گرفت.

وی حضور دومین هیات جمهوری آذربایجان در نمایشگاه بین‌المللی سنگ های تزئینی ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه که از 29 تیر الی یکم مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد را مفید ارزیابی کرد و گفت: ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقاء کیفیت تولیدات و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

رایزن بازرگانی سفارت ایران حضور سومین هیات از بخش خصوص آذربایجان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان که توسط اتاق تعاون ایران از 18الی 21 مرداد در تهران برگزار شد را اقدام مهمی جهت تقویت تعاملات بخش های خصوصی ایران و جمهوری آذربایجان خواند و گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی برای افزایش ارتباطات شرکت های فعال دو کشور و شناخت تقاضای بازار بود.

شهیدی مقصد چهارمین هیات تجاری آذربایجان را شرکت در بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف تهران اعلام کرد که در تاریخ یکم الی هفتم شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد که این سفر نیز موجب یافتن بازارهای جدید برای فرش ایران باشد.

انتهای پیام

کد N928722