اسلواکی فقط آوارگان مسیحی را می‌پذیرد

وزارت کشور اسلواکی اعلام کرد،‌ دولت این کشور تنها به دنبال پذیرش آوارگان مسیحی تحت برنامه اروپایی اسکان آوارگانی است که از جنگ و فقر در خاورمیانه،‌ آفریقا و آسیا فرار کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نوشته روزنامه نیشن،‌ سخنگوی وزارت کشور اسلواکی گفت، این کشور اروپای مرکزی 100 آواره از ترکیه و 100 تن دیگر را از ایتالیا می‌پذیرد که احتمالا مسیحی هم هستند، چون در کشور اقلیت بسیار محدودی از مسلمانان زندگی می‌کنند و حتی در اسلواکی مسجد وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که این آوارگان زندگی خوبی را در کشور ما داشته باشند. اگر آوارگان مسلمان به دنبال انتخاب اسلواکی برای ماندن هستند،‌ ما هیچ تبعیضی برایشان قائل نمی‌شویم اما اگر می‌خواهند از اسلواکی بروند،‌ مانع آنها نیز نخواهیم شد.

دولت اسلواکی قول داده تا 200 آواره را بپذیرد.

دولت آلمان در عوض در سال جاری میلادی میزبان بیشترین تعداد آوارگان است و انتظار می‌رود که تعداد این آوارگان در 2015 در این کشور به 800 هزار تن برسد.

سخنگوی کمیسیون اروپایی اسلواکی در پاسخ به سوالی درباره موضع این کشور درباره تعهدات به اتحادیه اروپا گفت: ما براساس قوانین و مقررات رفتار می‌کنیم تا از هرگونه تبعیض جلوگیری شود.

انتهای پیام

کد N928486