نخستین همایش ملی سومین حرم اهل‌بیت(ع)

آیت‌الله بهشتی: وجود امام‌زادگان نشان‌دهنده توجه ایرانیان به اهل بیت(ع) است

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: وجود امامزادگان واجب التعظیم در سراسر کشور، بیانگر توجه ایرانیان به خاندان اهل بیت (ع) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، آیت الله دکتر احمد بهشتی شامگاه چهارشنبه 28 مرداد در نشست علمی نخستین همایش ملی سومین حرم اهل بیت (ع) بیان کرد: دشمنان در طول تاریخ همواره برای سرکوبی شیعیان تلاش کرده‌اند اما این تلاش تاکنون ناموفق بوده و شیعیان با اقتدار به حرکت خود ادامه داده و خواهند داد.

وی با بیان این که موج تشیع از مدینه برخاسته و هر چه از مرکز دورتر شده بر قوت و عظمت آن افزوده شده است، افزود: قداست، مظلومیت و حضور چهره‌های شاخص شیعیان در شهرها و مناطق مختلف از عوامل مهم گرایش مردم به مذهب تشیع است.

به گفته نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، تبعیض خلفا در دوران بنی عباس و بنی امیه موجب شد تا هر جا نهضت شیعی پدید آمد مردم به آن گرایش پیدا کنند.

این عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: حضور چهره‌هایی نظیر حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمدابن موسی (ع)، بر ایجاد و گسترش گرایش به شیعه نقش بسیار مهمی داشته است.

بهشتی با اشاره به نخستین همایش علمی پژوهشی سومین حرم اهل بیت (ع)، ابراز امیدواری کرد این همایش سرآغاز حرکتی ارزشمند و ماندگار و گام موثری در معرفی و تثبیت جایگاه فارس و شیراز و امامزادگان جلیل القدر این استان باشد.

انتهای پیام

کد N928456