اتهام فساد علیه یک سناتور و رئیس‌ مجلس برزیل

دادستان کل برزیل اتهام‌های فساد علیه رئیس مجلس عوام کنگره و یک سناتور فعلی این کشور را مطرح کرد که در دوران ریاست جمهوری خود در دهه 90 به دلیل دریافت پول استیضاح شده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دفتر دادستانی کل برزیل اعلام کرد، "ادواردو کونا" رئیس مجلس نمایندگان و سناتور "فرناندو کولار" در طرح فساد بزرگ شرکت ملی نفت پتروبراس دست داشته‌اند. بیش از یک دهه از فعالیت این شرکت می‌گذرد و میلیاردها دلار از طریق آن پرداخت شده است.

هر دو متهم، انجام هرگونه اقدام اشتباه را تکذیب کرده‌اند.

به گفته دادستانی، رئیس مجلس نمایندگان برزیل به دریافت پنج میلیون دلار رشوه بین سال‌های 2006 تا 2012 متهم است که مربوط به ساخت دو کشتی مخصوص اکتشاف نفت برای پتروبراس می‌شود. وی همچنین به پول‌شویی و فساد متهم است.

اما جزئیات اتهامات سناتور کولار منتشر نشده است. به گفته دادستانی برزیل، انتشار اطلاعات مربوط به آن می‌تواند روند تحقیقات را مخدوش کند. در اوایل دهه 1990 میلادی، کولار پس از سه‌ دهه دیکتاتوری نظامی به اولین رئیس جمهور منتخب این کشور تبدیل شد اما در سال 1992 استعفا داد و از سوی سنا استیضاح شد. وی متهم به دریافت میلیون‌ها دلار پول شده بود.

انتهای پیام

کد N928396