بیانیه وزارت خارجه به مناسبت چهل و هفتمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی

رژيم صهيونيستي,وزارت امور خارجه

وزارت امور خارجه به مناسبت چهل و هفتمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی از سوی صهیونیست‌ها در 30مرداد 1348 بیانیه‌ای صادر کرد.

وزارت امور خارجه به مناسبت چهل و هفتمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی از سوی صهیونیست‌ها در 30مرداد 1348 بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این بیانیه آمده است:

30 مرداد سالروز واقعه ای است که نه تنها مسلمانان بلکه پیروان سایر ادیان الهی نیز با گذشت 47 سال از آن همچنان عمق جنایت و خوی تجاوزگری صهیونیستها در هتک حرمت و سوزاندن مسجد الاقصی را که برآمده از نیات پلید این رژیم در نابودی قبله نخست مسلمانان بود ، فراموش نکرده اند و ابعاد این نقشه شوم هر روز بیش از پیش پدیدار می گردد.

رژیم صهیونیستی از نخستین روزهای اشغال بیت المقدس به عنوان کانون وحدت ادیان توحیدی تاکنون اقدامات زیادی را برای زدودن آثار و تعلقات اسلامی این شهر به عمل آورده که متاسفانه در مقابل آن تلاشهایی همچون تاسیس سازمان همکاری اسلامی در سال 1348 نیز تاکنون مانع از زیاده خواهی‌ها و توسعه طلبی های این رژیم نشده است.

تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی در یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی همزمان با حمایت نیروهای صهیونیستی از شهرک نشینان تندرو در تعرض به این مسجد مقدس در شرایطی صورت می پذیرد که وضعیت این منطقه بدلیل شهرک سازیهای گسترده و کوچاندن اجباری ساکنان غیر یهودی اوضاع بسیار خطرناکی یافته و اقدامات و صدای مظلومیت فلسطینیان نیز نتوانسته شکل گیری توطئه های شوم صهیونیستها در هتک حرمت به مسجد الاقصی را خنثی کند. رژیم صهیونیستی همچنین با در خدمت گرفتن گمراهان و نااهلان نو ظهور و گروهک های بی هویت و دست نشانده دستاوردهای انتفاضه مردمی فلسطین و جنبش های اصیل در حمایت از مفاومت علیه ر‍ژیم متجاوز صهیونیستی در منطقه را هدف قرار داده و تلاش بیهوده دارد تا عزم و اراده آحاد مسلمانان را از کانون اصلی تلاش و مبارزه برای آزادی قدس شریف منحرف سازد.

امروز همه فلسطینیان ٬ زنان و مردان و پیر و جوان فلسطینی بر اساس پایبندی به آرمان فلسطین اقدام قاطع و عملی کشورهای اسلامی در حمایت یکپارچه از مسجد الاقصی به عنوان حلقه وحدت ادیان توحیدی را خواستار می باشند و جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حمایت قاطع از ملت قهرمان فلسطین و آرمان فلسطین تردیدی ندارد وحدت و انسجام صفوف مسلمانان و همراهی آزادی‌خواهان جهان مانع از تحقق اهداف رژیم صهیونیستی در نابودی مکان شریف و مقدس مسجدالاقصی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N928218