تحولات عراق

هلاکت ۴۰ تروریست داعشی/ ۲۹ مورد حمله هوایی ائتلاف علیه داعش

سیاسی

هلاکت دست کم ۴۰ تروریست داعشی و تخریب انبار سلاح های این گروهک در استان های الانبار و صلاح الدین در حملات ارتش عراق و تداوم حملات هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبران آمریکا از جمله تحولات عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع خبری، حملات جنگنده های عراق در استان های الانبار و صلاح الدین منجر به هلاکت دست کم ۴۰ تروریستی داعشی شد و حمله عناصر داعش در منطقه البوعیثه را ناکام گذاشت.

همچنین عملیات امنیتی پلیس فدرال عراق در منطقه «المضیق» و «حصیبه» در شرق الرمادی منجر به انهدام یک مخفیگاه، هلاکت ۶ تروریست، زخمی شدن ۲ نفر دیگر و انهدام دو خودروی نظامی شد.

نیروهای امنیتی عراق توانسته اند تا کنون روستای «حجی حسین الجاسم» را در شمال استان صلاح الدین آزاد کنند و ۳ تروریست داعشی را به هلاکت برسانند. در همین حال جنگنده های ارتش عراق ۵ خودروی نظامی گروهک داعش و یک مخفیگاه عناصر مسلح را در چارچوب عملیات جزیره سامراء منهم کردند.

از سوی دیگر ائتلاف بین المللی ضد داعش ۲۹ مورد حمله هوایی در مناطق مختلف عراق انجام داد که این حملات منجر به هلاکت ۲۴ تروریست، انهدام ۷ خودروی نظامی، تخریب دو پایگاه، یک کارگاه بمب گذاری، یک انبار سلاح، ۳ تونل و ۵ کمینگاه شد.

در همین راستا سخنگوی نیروهای مردمی عراق با بیان اینکه درگیری ها همچنان در الانبار و صلاح الدین ادامه دارد، افزود: تمام مناطق تحت سلطه داعش، توسط نیروهای امنیتی محاصره شده است.

کریم النوری تصریح کرد: نیروهای امنیتی عراق توانستند کانال ارتباطی و امدادی تروریست های داعش را از موصل و صلاح الدین به استان الانبار قطع کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای ارتش و پلیس فدرال، نیروهای مردمی و قبایل عراق خود را برای حمله به پایگاه های داعش در شهر فلوجه و الرمادی آماده می کنند و همه مناطق نظامی در صلاح الدین و الانبار نیز شاهد پیشروی نیروهای امنیتی است.