رئیس‌جمهوری ونزوئلا مرز کشورش با کلمبیا را بست

سیاسی

رئیس جمهوری ونزوئلا پس از حمله به سه تن از افسران ارتش کشورش دستور داد مرز وسیع شمالی با کلمبیا به مدت 72 ساعت بسته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این دستور نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا پس از آن صورت گرفت که سه تن از سربازان این کشور در حالی که قاچاقچیان را دنبال می‌کردند، مورد حمله قرار گرفتند.

مادورو اعلام کرد: تعطیلی این مرز پررفت و آمد در غرب استان تاچیرا به مدت 72 ساعت ادامه خواهد داشت.

وی همچنین متعهد شد تا عملیات ویژه‌ای را برای حفاظت از ونزوئلایی‌هایی که در این مرز 2020 کیلومتری زندگی می‌کنند به راه اندازد؛ منطقه‌ای که گرفتار ناآرامی‌های نشات گرفته از درگیری‌های کلمبیا و حضور گروه‌های قاچاقچی است.

این اطلاعیه مادورو چند ساعت پس از آن منتشر شد که سه افسر ارتش ونزوئلا در حالی که در شهر مرزی سنت آنتونیو در حال گشت زنی بودند مورد حمله قرار گرفتند.

مادورو گفت که این مهاجمان که هویت آنها مشخص نیست به این افسران ارتش از پشت تیراندازی کرده و سپس با موتور سیکلت فرار کرده‌اند.

مادورو معمولا قاچاقچیان و شبه نظامیانی را که ادعا شده با آلوارو اوریبه، رئیس جمهوری سابق کلمبیا در ارتباط هستند برای ناآرامی‌هایی که در سال‌های اخیر به مرز ونزوئلا کشیده شده مقصر دانسته است.

دولت ونزوئلا به عنوان بخشی از سرکوب دولت علیه موج قاچاق‌ها در سال جاری میلادی مرز تاچیرا را در شرق بسته و سربازان بیشتری را در این منطقه مستقر کرده و حکم حبس برای هر کسی که دست به قاچاق بزند را افزایش داده است.

به طور کلی دولت ونزوئلا اعلام کرد: در سال گذشته میلادی بیش از 6000 تن برای قاچاق بازداشت شده و بیش از 28 تن مواد غذایی در عملیات‌ مبارزه با قاچاق ضبط شده است.

انتهای پیام

کد N927724